Sosyal Medya

Tiktok’tan Şoke Eden Rapor!

Pek çok konuda insanların dahil olduğu, en azından izlemek için dahi olsa katıldığı sitelerden biri olan Tiktok, kendine has bir ilerleme üreterek güncellemelerin hepsini karşımıza çıkarıyor!

Zaman zaman değişen ve yenilenen pek çok güncelleme var ve bu duruma dair de insanların istekleri ön plana çıkabiliyor. İnsanlar farklı şekilde teknoloji firmaları ile iletişime geçebiliyor ve bazı konularda istekte bulunabiliyor. Örneğin hesap kapatılması ya da telif hakkı ihlalleri gibi konularda çözümleri ön plana çıkarabiliyor.

Tiktok bu durumda farklı raporlar sunuyordu ancak ilk defa şeffaflık içeren bir rapor hazırladı. Söz konusu bu raporlara göre Çin oldukça farklı şekilde veri istemiyor. Yani kullanıcı verilerine dahil olmuyor ve insanlardan bir veri istemiyor. Bu yüzden de oldukça çok tercih ediliyor.

Üyelik de yok!

Üyelik de olmadığı için kolaylıkla ön plana çıkarılan bu kullanımlar, herkes için farklı ve ayrıcalıklı bir seçenek yaratıyor. Peki ama ne kadar şvuru yapıldı? Gelin onlara bakalım.

Çin hiç bir şekilde rapor istememiş. Yani bir hesap kaldırma, video sildirme gibi bir durum oluşmamış. Kanada tek bir kullanıcı için böyle bir talepte bulunmuş. Hindistan 107 defa Tiktok için kaldırma talebinde bulunmuş. ABD ise 79 defa bu konuda bir istekte bulunmuş diyebiliriz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı