Sosyal Medya

TikTok’un Rakibi Byte’tan Müthiş Hamle

Son günlerin en konuşulan uygulaması Byte ilginç bir hamle yaptı. Reklam gelirlerinin tamamını içerik üreticileriyle paylaşacağını duyurarak tüm dünyada büyük şok yarattı.

Byte Nedir?

Geçtiğimiz hafta kullanıma sunulan ve ilk haftasında ABD AppStore’unda en çok indirilen uygulama olarak zirveyi gören Byte, şimdi de daha önce örneği olmayan bir karara imza attı. Vine geliştiricileri tarafından kullanıma sunulan uygulama Vine ile oldukça benzeyen yönlere sahip. Bir dönemin en popüler uygulaması olan Vine, Twitter’ın satın alması sonucu kapanmıştı. Byte ise yarattığı popülerlikle Vine’ı aratmayacak gibi görünüyor.

Byte Uygulaması Bir İlke İmza Attı

Byte tüm reklam gelirini içerik üreticileri ile paylaşacağını açıklayarak dünya çapında büyük heyecan yarattı. İçerik üreticilerine para ödeyen pek çok uygulama mevcut olsa da hiçbiri reklam gelirlerinin tamamını içerik üreticilerine veren bir sisteme sahip değil. Byte uygulaması ise gelirin tamamını, hiçbir kesinti olmaksızın içerik üreticilerine vereceğini açıkladı.

Paylaşılan bilgilere göre ödemeler 4 ayda 1 yapılacak ve içerik üreticisine pay edilen reklam geliri asla kesintiye uğramayacak. Bu ne kadar sürdürülebilir bir yöntem bilemiyoruz fakat hayatımıza yeni giren bir uygulama için oldukça iddialı bir adım olduğu kesin. Bu sayede popüler içerikler paylaşan içerik oluşturucular dikkate değer paralar kazanabilir. Bu durum Byte’ın kullanım oranında ciddi bir artış yaratarak TikTok bünyesinde gerçek bir krize yol açabilir. Byte reklam geliri kesintisi yapmadan ne kadar ayakta kalabilir veya uygulama ABD’de yarattığı etkiyi tüm dünyada sürdürebilir mi, bunu zaman gösterecek.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı