Sosyal Medya

Tinder’a Güçlü Rakip: Facebook Dating

2018 yılında düzenlenen bir konferans ile arkadaşlık servisi üzerine çalışmalara start verdiğini aktaran sosyal medya devi Facebook geçtiğimiz gün bu servisini açıkladı. Facebook Dating adı ile yayınlanan ve aynı anda 20 ülkede yayına alan arkadaşlık servisi Tinder’ın da en büyük ve zorlu rakipleri arasında yer alacak.

Dünyanın aktif olarak en çok kullanılan uygulaması olan Tinder’a rakip olarak hazırlanan Facebook Dating aynı zamanda yepyeni özelliklere de sahip. Facebook profiliniz ile eşleşen kişileri arayarak bulabileceğiniz bir özelliğe sahip olan Dating aynı zamanda Instagram ve Facebook profillerini de sergilemenize olanak sağlayacak.

Kişisellik Ön Planda Olacak!

Facebook Dating servisinin en önemli özelliği ise şüphesiz ki kişisel özellikleri temel alarak hazırlanan bir uygulama olması olacak. Gizli Sevdiğim, Açılamadıklarım gibi çeşitli etiketleme sistelerine sahip olacak olan Dating aynı zamanda kullanmadığınız sürece profilinizin herhangi bir şekilde görünmemesini sağlayacak.

Facebook Dating’in önemli bir özelliği de Gizli Sevdiğim sistemini kullanmanız ile karşınıza çıkacak. Eğer Gizli Sevdiğim olarak işaretlediğiniz bir kişi de sizi Gizli Sevdiğim olarak işaretler ise uygulama otomatik olarak sizlerin birlikte olması için çeşitli bildirimler gönderecek.

10’larca Eşleme Sistemi

Facebook tarafından geliştirilen yeni eşleşmelerinde yer alacağı Facebook Dating uygulaması içerisinde kendi isteğiniz doğrultusunda ortak gruplar, arkadaşlar, okullar ve etkinlikler gibi değişkenleri kullanabileceğiniz sistem yer alacak.

Facebook Dating uygulamasının gerçekleştiği tanıtıma damgasını vuran diğer bir özellik ise rakiplerinde olmayan konum bildirme sistemi. Facebook Dating üzerinden tanıştığınız bir kişi ile gerçekleştireceğiniz ilk buluşmada bir güvenlik sorunu yaşayabileceğinizi düşünüyorsanız arkadaşınıza gizli olarak canlı konum bilgisi iletebileceksiniz.

Gündem şartlarına göre hazırlanan ve yayınlanan Facebook Dating, diğer uygulamalarda da bulunan hikaye gibi özelliklere de 2020 yılında tüm Avrupa ülkelerinde yayınlandıktan sonra kavuşacak.

Facebook Dating Tamamen Ücretsiz Olacak!

Herhangi bir ücrete sahip olmayacak olan uygulama ABD ile birlikte 20’den fazla ülkede yayınlanır iken 2020 Ocak ayı ile birlikte tüm Avrupa ülkelerinde aktif olacak.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı