Sosyal Medya

Türkiye Yaptırımı İçin Google Resmi Açıklama Yaptı!

Geçtiğimiz günlerde Google ile olan rekabet kurulu anlaşmaları hakkında sizlere duyurularda bulunmuştuk. Google yaptığı resmi açıklamasında pek çok cihaz için yeni güncellemeleri ön plana çıkardığını söylüyor ve diğer bütün detayları ön plana çıkarmaya devam ediyor.

Özellikle Google Play, Gmail ve Youtube gibi servisleri ön plana çıkaran Google, yaptığı resmi açıklamasında 12 Aralık itibariyle satışa sunulan akıllı telefonlar için lisans sunumu yapmayacak.

Bu yüzden de global çözümler ile ilgili olarak seçenekler büyük bir sorun yaratacak gibi görünüyor. Ülkemizdeki android kullanıcılarını doğrudan ilgilendiren bu durum, pek çok kişi için de bir beklenti ve seçenek yaratıyor diyebiliriz.

Mağduriyet konusunda pek çok kişiye cevap veren Google, kendine has bir yaklaşımı da ön plana çıkarmaya devam ediyor ve bu seçenekler ile ilgili olarak pek çok desteği kendine has bir tarzda ve tavırda sürdürmeye devam ediyor. Bu yüzden yeni gelişmeler büyük yankı uyandırarak karşımıza çıkmaya devam ediyor. Android telefonlarla ilgili olarak detaylandırılacak olan her bir seçenek için zaman kaybetmeyin ve haberimizin detaylarına göz atın.

Pek çok kullanıcı için mağduriyet anlamına gelen bu durum, özellikle lisans süreçlerle ilgili bir sorun yaşandığı için bu durum ön plana çıkıyor. Peki ama nelere sebep olacak bu durum? İşte resmi açıklama!

Google resmi açıklama yaptı!

Ağustos ayında Rekabet Kurumu’nun kararı doğrultusunda Android iş ortaklarımızla yaptığımız anlaşmalarda değişiklikler yapmıştık. Kasım ayında, Rekabet Kurumu bu değişikliklerin uygun olmadığı ve bu anlaşmalarla operasyonlarımızı sürdüremeyeceğimiz yönünde karar verdi. Türkiye’deki kanunlarla uyumlu bir şekilde çalışabilmemiz için iş ortaklarımızı Türkiye’de yeni çıkacak Android telefon modelleri ile ilgili anlaşma yapamayacağımız konusunda bilgilendirdik.

Tüketiciler mevcut cihaz modellerini satın almaya devam edebildikleri gibi hâlihazırda mevcut cihazları ve uygulamaları da normal şekilde çalışmaya devam edecektir. Google’ın diğer ürün ve servisleri durumdan etkilenmeyecektir. Rekabet Kurumu ile bu konunun olabilecek en hızlı şekilde çözümü için çalışmayı sürdürmekteyiz.”

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı