Sosyal Medya

Tweet Düzenlemek Brizzly ile Mümkün

Tweet’leri düzenlemek için Twitter’a üçüncü parti bir arayüz olarak eklenen Brizzly, geliştirilmiş özellikleri ile artık daha etkili olacak. 2009 yılında geliştirilen arayüz artık daha gelişmiş hali ile kullanılabilecek.

Pek çok kullanıcı tarafından aktif olarak kullanılan Twitter’ın en önemli eksiklerinden biri paylaşılan tweet’lerin düzenlenemiyor oluşuydu. Twitter’ın geliştirilmiş arayüzü Brizzly ile tweet’leri düzenlemek artık mümkün hale geliyor.

Brizzly Nedir?

Brizzly aslında 2009 yılında hayatımıza girmiş olan bir uygulama. 2009’dan bu yana geliştirilen ve özelleştirilen arayüz ile artık tweet’lerin düzenlenmesine imkan sağlanıyor.

Aylık 6 dolar (yaklaşık 37 TL) veya yıllık 60 dolar (yaklaşık 377 TL) gibi bir ücretle Brizzly’nin tweet düzenlenme özelliğinden yaralanılabiliyor.

Brizzly, Undo” (geri al) butonuyla tweet’lerin üzerinde düzenleme yapma imkanı sunuyor. Bu özellik ile tweet’ler silinip yeniden paylaşılabiliyor, düzenlenebiliyor, süresi geciktirilebiliyor.

Brizzly’nin bu yeni arayüzü ile tweet’ler filtrelenip, otomatik olarak da silinebilecek. Aylık sadece 6 dolar (yaklaşık 37 TL) veya yıllık 60 dolar (yaklaşık 377 TL) ile kolayca tweetler üzerinde düzenlemeler yapılabilecek.

Tweet Düzenlemek Brizzly ile Mümkün

Tweet’lerin düzenlenmesi Twitter tarafından reddedilse de Brizzly bu olanağı twitter kullanıcılarına sağlıyor.

Twitter Niçin Tweetleri Düzenleme Olanağı Sağlamıyor?

Twitter, kullanıcılarına 280 karakter sınırı ile duygu, durum, olay paylaşımları yapma olanağı sağlayan ve pek çok kullanıcının en çok kullandığı ve takip ettiği sosyal medya platformu. Bilindiği gibi Twitter üzerinden paylaşılabilen tweet’ler paylaşım sonrasında tekrar düzenlenemiyor.

2017’den bu yana 140 karakter sınırını 280’e çıkaran Twitter son olarak, ABD’de de yapılacak seçimler öncesi orjinali üzerinde değişiklikler yapılan videoların manipüle amaçlı kullanmasını engellemek amaçlı “manipulated media” (manipüle edilmiş içerik) özelliğini uygulama kararı almıştı. Beyaz Saray’ın paylaştığı Demokrat Parti’nin aday adayı Biden’ın konuşma videosunda manipüle edilmiş içerik saptanması üzerine bu paylaşımı retweet eden Trump, Twitter’ın bu yeni özelliğini uyguladığı ilk kullanıcı olmuştu.

Tweet Düzenlemek Brizzly ile Mümkün

Twitter kullanıcılarının en çok beklediği ve talep ettiği uygulamanın niçin bir türlü Twitter tarafından sağlanmadığı ise merak ediliyor. Gün geçtikçe kendini geliştiren ve yeni özellikler ile kullanıcılarına farklı imkanlar sağlayan Twitter, tweet’leri düzenleme seçeneğini sunmadığı gibi Brizzly ile imkan sağlanan bu özelliği resmen reddediyor.

Twitter Ceo’su Jack Dorsey, bu özelliğin Twitter ruhuna aykırı olduğunu belirtiyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı