Sosyal Medya

Twitch Çıplaklık Kurallarını Güncelledi

Oyuncuların tercih ettiği canlı yayın platformu Twitch, yayıncılar ve izleyiciler tarafından sıkça şikayet edilen çıplaklık kurallarını değiştirdi.

Canlı yayın platformu Twitch, koronavirüs salgını sonrasında insanların uğradığı yerlerden birisi olmuştu. Platformda sıkça görünen ve kullanıcıların şikayetçi olduğu çıplaklık kuralları değiştiriliyor. 

Amazon’un sahibi olduğu Twitch yaptığı açıklamada, yayıncıların yayınlarında nelerin kabul edilebilir, nelerin kabul edilemez olduğunun daha iyi anlaşılması için kıyafet ve çıplaklık politikasını güncelliyor. Yıllar boyunca katı kurallara sahip olan Twitch platformu, kıyafet ve çıplaklık kurallarına uymayan pek çok yayıncıyı banlamasıyla biliniyor. Twitch’in yeni klavuzu hem erkek yayıncılar hem de kadın yayıncılar için geçerli olacak. Klavuzda vücudun hangi bölümlerinin görünebilir hangi bölgelerin görülemeyeceği açıklanıyor.

Twitch’in bu linke tıklayarak tam haline ulaşılabileceği, çıplaklık kurallarından bazıları şunlar; 

  • Cinsel organların görünür hatlarına izin verilmeyecek. 
  • Cosplay, vücut sanatı ya da diğer kostümler için belirtilen çıplaklık durumları geçerlidir. 
  • Mayoya gerekli bölgelerin kapalı kaldığı sürece izin verilebilir. Mayo ıslakken opak görüntü taşımamasına dikkat edilmesi gerekilmesi gerekmektedir. 
  • Bebek emziren bireyler istisnai durumdadır. 

Twitch ayrıca Ben bir ressamım ve cinsel içerikli olmayan bir çıplak resmi (nü) çizmek istiyorum. Bu yasak mı? Sorusu üzerine şu açıklamayı yaptı: İzleyicilerin çıplaklığa ve yetişkin içeriğine maruz kalma oranlarını sınırlamaları için henüz yeterli araç sağlayamadığımızdan sanatsal veya eğitim amaçlı çıplaklık odaklı içeriklere de izin vermiyoruz. Bunu gelecekte mümkün kılmanın yollarını arıyoruz. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı