Sosyal Medya

Twitch Kan Kaybediyor! Geçişler Sürüyor Durum Ciddi

Microsoft, Twitch ve platformun yegane sahibi olan Amazon ile rekabet etmek adına yeni bir yayın platformu oluşturuyor. Mixer ismiyle ön plana çıkan bu yayın platformu, canlı yayınlar konusunda oldukça geniş bir rekabet sunacak diyebiliriz.

Büyük transferler ile gündeme gelen bu kuruluş, rakibiyle benzer özelliklere sahip olsa da Twitch daha geniş bir kullanıcı tabanına sahip diyebiliyoruz. Microsoft ise yeni taktiğini ünlüleri kendi tarafına çekmekte budu. Mixer’e özel yayın yapmaları için insanları teşvik eden kuruluş, oldukça geniş bir yayıncı kitlesine ulaşıyor.

Twitch’in en çok seyredilen yayıncılarından olan Ninja, sadece Mixer için yayın yapması adına yeni siteye davet edildi. Ewok’u da yine aynı şekilde kendi tarafına çeken Mixer, bu konuda önemli bir atılım sunuyor.

İşbirlikleri sürüyor

Yapılan çalışmalarda yeni işbirliklerinin sürdüğünü söylemek gayet mümkün. Çünkü Microsoft ve Ninja konuya ilişkin çok daha deneysel bir şekilde hareket ediyor diyebiliriz.

Yatırım konusunda önemli bir adım atan şirket, politikaları itibariyle kendine has bir tarza sahip olarak çalışmalarını sürdürüyor. Bu da hepimizin bu sürece dair çok daha etkin ve yoğun bir başlangıçla ön plana çıkmasını sağlıyor.

Transferlerin amacı kitleleri ikna etmek olduğu için, bir şekilde Mixer’in potansiyelini büyütmek diyebiliriz. Yayıncılara nasıl bir transfer ücreti ödendiği net olmamakla birlikte, bu duruma dair çözümlerin hepsinin yine kendi içinde farklılaştığını da gayet rahat bir şekilde söyleyebiliyoruz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı