Sosyal Medya

Twitch Üzerinden Nasıl Para Kazanılır?

 Youtube alternatifi olarak ifade edilebilen ancak sadece oyun videolarının yayınlandığı bir platform olan Twitch son zamanlarda giderek popüler hale gelmeye başladı. Özellikle salgın döneminde herkesin evde kalması yönünde uyarılar yapılırken oyun severler tarafından yayınlar daha aktif bir şekilde takip edilmeye başladı. Yüklenen videolar üzerinden para kazandıran bir sistem olması sebebiyle kısa sürede büyük ilgi gördü.

Son dönemlerde bir çok oyuncunun ve içerik üretimi yapan kişinin youtube’dan daha çok Twitch’e geldikleri görüldü. Bu durumda en fazla trafiğin ABD üzerinden geldiğini de söylemek mümkündür. 1 milyondan fazla üyesi bulunan platform üzerinde her ay video izlemeye gelen kullanıcılar da bulunuyor. Her ay 45 milyondan daha fazla izleyiciye hitap ettiği biliyor. Platform üzerinden para kazanılması durumu daha cazibeli hale getiriyor.

Platform Üzerinden Para Nasıl Kazanılır?

twitch para

Twitch üzerinden video yükleyen ve kanal sahibi olan kişiler para kazanabilir. Bu süreçte kanalınızı ziyaret eden ziyaretçilerden, beğeni ve izlenme oranlarından ya da bağışta bulunmaları halinde bu süreçten para kazanmak mümkündür.

İzleyicilerin bağışta bulunmaları için Twitch ortağı olmanız gerekiyor. Ortak olmanız halinde izleyiciler 5 dolar karşılığında kanalınıza abone olabilirler. Her kullanıcının karşılığında gelen dolar büyük bir gelir kaynağı olarak ifade edilebilir. Kullanıcıların reklam gelirlerinden de para kazanmaları için yayın sırasında her saat başı birkaç reklam yayınlamaları zorunlu olarak tutuluyor.

Twitch hesabı üzerinden biriken 100 dolar sonrasında PayPal yoluyla ödeme yapılmaktadır. ABD içerisinde yer alan kullanıcılar ise çek yoluyla ödeme alabiliyorlar. Ülkemizde platform üzerinden yayın yapan, içerik ekleyen ve para kazanan pek çok kişi bulunmaktadır.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı