Sosyal Medya

Twitch Yayını Nasıl Yapılır?

Twitch yayıncısı olmak, para kazanmak ve takipçilerinizle birlikte saatlerce oyun oynamak, sohbet etmek için özellikle üyelik oluşturabilirsiniz. Partnerlik almak, sponsor bulmak, düzenli olarak yayın açma şartlarına göre hareket etmek için direkt olarak Twitch yetkilileriyle görüşebilirsiniz.

Hem ücretsiz bir şekilde yayın açılabiliyor olması hem de gereken programların ücretsiz olarak temin edilebiliyor olması nedeniyle, ekipmanlar dışında maliyeti olmayan bir süreç ortaya çıkıyor. Mikrofon, kamera, OBS istemcisi, Twitch hesabı aracılığıyla gün içerisinde istediğiniz zaman yayın açabilir ve insanların yayınınıza ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Twitch Yayını Nedir?

Yayınların yapılması için sadece oyun oynama zorunluluğu bulunmuyor. Sohbet edilmesi için özel yayınlar olduğu gibi, oyun oynayabileceğiniz ve izleyicilerinizin isteklerine göre hareket edebileceğiniz yayınlar da yapabilirsiniz. Yayın için mikrofon, hoparlör – kulaklık, OBS için istemci, hesap açma süreci ve yayın için gerekli olan şartların öğrenilmesi gereklidir. Yayınlar, insanların canlı olarak sizin yaptıklarınızı, oynadığınız oyunu, söylediklerinizi ve izlediklerinizi görüp duyabilecekleri bir yapıya sahiptir.

Twitch Yayını Yapmak İçin Ne Gerekir?

Kameranın açılması ve ses kalitesinin son derece yüksek olmasının sağlanması gereklidir. Bu sayede direkt olarak yayının yapılması için gerekli ekipmanları kullanmanız için ürün kalitelerini inceleyebilirsiniz. Seçtiğiniz ekipmanları aldıktan sonra OBS ile uyumlu şekilde sisteme kamerayı bağlayabilir, görüntünüzü ekranda herhangi bir yere istediğiniz boyutta yerleştirebilirsiniz. Görüntü kalitesi seçeneklerinden, verebileceğiniz görüntü kalitesini öğrenebilir, izleyicilerinizin sizi hangi görüntü kalitesi seçenekleriyle izleyebileceğini değerlendirebilirsiniz. Yayının açılması, hesaba giriş sonraki evresi aşağıda yer alıyor.

Hesabınızı aldıktan, size verilen şifreyi kaydettikten sonra direkt olarak OBS ayarlarını size özel ve isteklerinize uygun şekilde yapmanızın ardından gösterge paneline girebilirsiniz. Sağ üst kısımda bulunan panele girdiğinizde akış anahtarı butonuna ulaşacaksınız. Bu butonla alınan şifrenin kaybedilmemesi gerekiyor. Daha sonra ise OBS ayarlarını Ayarlar > Yayın Ayarları sekmelerine girdikten sonra yayın servisi alanından “Twitch” seçeneğini işaretleyerek yapmalısınız. Yayın ayarlarını oynatmaya başladığınızda, az önce aldığınız şifreyi güncel sekmeye yapıştırmanız gerekecektir. Bu işlemleri gerçekleştirmeniz halinde “Tamam” butonuna tıklayarak yayına başlayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı