Sosyal Medya

Twitter Açıklama Özelliği Nedir?

Dünya’da sosyal medya artık bir çılgınlık halini almaktadır. Bu sebeple ki birçok sosyal paylaşım sitesi aynı anda milyonlarca hatta milyarlarca insanın girdiği popüler ağlar halini almıştır. Sadece okul arkadaşlarını aramak ve bulmak niyetinde olan genç bir programcının yazdığı bir web sitesi, zaman içerisine Dünya’daki en popüler sosyal paylaşım sitelerinden birisi oldu. Aynı şekilde sadece anlık yazı yazmak isteyen ve kendi durumu hakkında kısa bilgiler vermek isteyen bir yazılımcının yarattığı web sitesi, şuanda Dünya üzerindeki üç kişiden birinin kullandığı bir sosyal paylaşım sitesi haline geldi. Basit amaçlarla yaratılan birçok web sitesi şuanda Dünya gündemini belirleyen en önemli ağlar olması, bazen iyi bazen kötü olabiliyor. Sonuçta sosyal medya herkesin ve her insanın duygularını, düşüncelerini paylaştığı bir yer olmuş durumda. Tabii olarak bazı kontrolsüz yazılar ve görüşlerde kendine bu sosyal mecrada yer bulabilmektedir. Bunu engellemenin bir yolu var mı? İnternetin bu kadar yaygınlaştığı ve insanların sosyal ilişkilerden çok sosyal medyayı takip ettiği şu günümüzde pek bir etkisi olacağını zannetmiyoruz. Ancak bilinen şu ki, insanlar online veya daha fazla internetin üzerine düştükçe görüşler ve fikirler kontrolden çıkabiliyor.

 

İşte Twitter’da bu kontrolden çıkmayı önlemek amacıyla bir algoritma tarzında özellik geliştirdi. Geliştirdiği bu özellik sayesinde insanlar en azından fikirlerini daha detaylı ve anlaşılır bir biçimde ifade edecekleri ki bu durumlarda yanlış anlaşılmaya mahal vermemesi açısından oldukça önemlidir. Bunun en önemli sebebi son yıllarda Twitter üzerinden siyasi ve politik görüşlerin oldukça fazla açık ve net bir şekilde paylaşılmasındandır. Bilindiği üzere Twitter, siyasal anlamda hem rakiplerin hem de farklı görüşlerdeki insanların yoğun biçimde kullandığı bir sosyal paylaşım sitesidir. Sosyal paylaşım sitesi olmasıyla beraber karşıt görüşlerin çok sık çatıştığı ve birbirine genellikle laf attığı ortamların başında gelmesi, tartışmaların ve sözlerin anlaşılır bir boyuta gelmesi konusunda herkesi hemfikir etmiştir. İşte size bu yazıda Twitter Açıklama Özelliği hakkında kısa bilgiler vereceğiz.

 

Her Yazıya Bir Açıklama Özelliği

Aslında Twitter Flood Açıklama Özelliği sistemini uzun zamandır devreye almayı düşünüyordu. Bilindiği üzere Twitter üzerinde belirli bir karakter sınırlaması var. Bu karakter sınırlamasından ötürü, uzun yazılması gereken bazı yazılar kullanıcılar tarafından kısaltılıyor. Bu kısaltma da genel olarak yazılan Twit veya Flood serisinin anlaşılamamasına sebep oluyor. Twitter bu özelliği ekleyerek, hem kullanıcılarının bu konularda daha net bilgi sahibi olmasını, hem de Flood yazan kullanıcılarının daha net açıklamalar yapabilmesine imkân sağlamaktadır. Buradaki amaç, bilgilendirici yazıların veya tam tabiri ile Flood yazılarının daha net ve açıklayıcı bilgilerle yazılmasını sağlamaktır. Ayrıca bir oto kontrol sistemi kurarak yazılacak hakaret vb. argo içeriklere de engel koyarak olası kanuni sıkıntıların önüne geçmektir.

 

 

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı