Sosyal Medya

Twitter Artık Yanıtları Gizliyor

Twitter’dan yeni özellik yayınlandı. Artık yanıtları gizleme özelliği ile istemediğiniz yanıtları gizleyebiliyorsunuz. İşte tüm detaylar;

Bütün dünya için yayınlanan yeni özellik, daha güvenli bir ortam için oldukça önemli. Çünkü kullanıcılar twitlerine verilen cevapları rahatsız edici ya da taciz odaklı görürse hemen yanıtları gizleyebilecek. Ürün yönetimi başkanı tarafından yapılan açıklamada, konuşurken kişilerin kendini güvenli hissetmesini sağlamak istediğini belirtiyor. Bu da bu konunun bir parçası olarak yayınlanmış durumda.

Yanıtları gizleme özelliği pek çok kişinin gizli cevabını göstermeyecek anlamına geliyor. Konuya dair yapılan açıklamalar şu şekilde;

“Bu şekilde başlattığınız konuşmalar üzerinde daha fazla kontrol sahibi olursunuz. Ancak insanlar yine de istedikleri takdirde konuşmanın tamamını görebilir”

Sosyal medya devi olan Twitter, bu konuya ilişkin uzun bir çalışma yaptı ve araştırmalarına dair de aktif bir çözüm üretti. Bazı ülkelerde deneysel olarak kullanılarak test edilen bu özellik, oldukça başarılı görününce insanlar için de gayet net oldu. İlgisiz, konu dışı ya da sinir bozucu twitlerin bu deneyler sırasında gizlendiğini gören genel yöneticiler, yeni özellikler ile oldukça mantıklı bir ilerleme yaşanacağını söylüyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı