Sosyal Medya

Twitter, Birçok Yeni Özelliğini Test Ediyor!

En çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olan Twitter’ın bazı yeni özellikler test ettiği öğrenildi.Şirketin bu noktada yorum içeren retweetten başka Android için sekmeli retweet sayacını da test ettiği ortaya çıktı.

Corona virüs salgını ile birlikte tüm dünya olaylardan haberdar olmak için kullanmaya başladığı Twitter uygulaması, yeni özelliklerle kullanıcıları memnun etmek istiyor.Şirket, son olarak sosyal medya platformu için yorumlar için retweet özelliğini test aşamasına aldı.

Deneysel özellikleri keşfetmek amacıyla çalışmalar yürüten Jane Manchun Wong tarafından bulunan bu özellik, uygulamanın yorumlar ile birlikte gelmekte olan retweet sayısını da göstermekte olan bir sayacı test ettiği belirtildi.Bulunan retweet sayacından ayrı bir şekilde gelecek olan bu özellik, normal retweet sayacının hemen alt kısmına yerleştirilecek.

Twitter Uygulaması Android Telefonlar için Sekmeli Retweet Sayfası Test Etmektedir.

Twitter uygulamasının geliştirmekte olduğu bir başka özellik ise Android cihazlar için gelmektedir.Sekmeli bir retweet sayfası eklemek için çalışmalara başlayan uygulama, retweetleri listelecek ve içerisinde yorum olanlarla olmayanları birbirinden ayıracak.Bu sayede etkileşime girilen kişiler daha kolay bulunabilecek.

Twitter’a Bu Yeni Özellikler Ne Zaman Gelecek?

Twitter uygulaması sürekli pek çok potansiyel özelliği test etmekte.Bu yüzden bu bahsedilen özellikler belki hiçbir zaman çıkmayabilir.Sadece test aşamasında kalabilir.Şirket, bu yeni özelliklerden iyi eleştiriler alırsa çok kısa bir sürede diğer kullanıcılarıyla da buluşturacak.

Zaman Ayarlı Tweet Özelliği Nedir?

Twitter uygulamasında zaman ayarlı bir tweet atmak isterseniz TweetDeck, Buffer tarzında üçüncü parti platformları kullanmamız gerekmektedir.Şirket, ilerleyen günlerde bu sorunu da çözecek gibi durmakta.Bu konu hakkında çalışmalar başlatan Twitter, bir kesim kullanıcı için tweet zamanlama özelliğini aktif hale getirdi.Bu özelliğin test aşaması tamamlandıktan sonra tüm kullanıcılar için aktif hale gelecek.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı