Sosyal Medya

Twitter Corona Virüsü Hakkında Doğru Bilgilendirmek İçin Güncellendi!

Sosyal medya platformları arasında son derece popüler olan Twitter corona virüs salgınından sonra güncellendi. Son dönemlerde salgın küresel bir boyut aldığı için yanlış bilgilendirmeler gündeme gelmeye başladı. Yanlış bilgilendirmeler insanlar arasında paniğe yol açtığı için önlemek adına her geçen gün yeni önlemler alınıyor.

Sosyal medya kullanıcılarının büyük bir kısmı Twitter üzerinden gündemi ve yeni haberleri takip etmeyi tercih ediyorlar. Bu durumda yanlış haberlerin yayılmasını engellemek için Twitter küresel alanda yeni bir özellik başlattığını ve güncellemeye gittiğini duyurdu.

Yeni Özellik Türkiye’de de Kullanılıyor

Twitter’a giriş yapan kullanıcılar ana sayfada COVID-19 başlığı altında yeni kaynaklara en güncel şekilde ulaşabilecekler. Bu başlık altında paylaşılan bilgiler filtrelenerek doğrulu kontrol ediliyor. Kullanıcıların en güvenilir bilgilere aktif olarak ulaşmaları sağlanacak.

Şimdilerde yapılan ortak çalışmalarla birlikte 50 farklı ülkede özellik kullanıma sunuldu. Twitter tarafından konu hakkında resmi bir açıklama yapıldı. Manipülasyonun ve hizmetin kötüye kullanımı söz konusu olduğunda sıfır tolerans yaklaşımının sağlanacağı belirtildi. Sosyal medya kullanıcılarının en doğru bilgiye ulaşmaları ve bilgi kirliliğinden uzak durmaları için Dünya Sağlık Örgütü ile sağlık bakanlıklarının hesaplarını takip etmeleri öneriliyor. Türkiye’de de bulunun için özel bir sekme açılmış durumda. ‘Türkiye’de Kovid-19 ile ilgili güncel gelişmeler’ adı verilen bu sekme anlık olarak ülkede yaşanan durumlar ve gelişmeler hakkında bilgi veriyor. Uzun süredir görev yapan ve tanınan haber kaynaklarını da takip etmek süreci en doğru şekilde incelemek açısından etkili olabilir. Bu süreçte yeni güncellemeler devam edecek.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı