Sosyal Medya

Twitter Gizlilik Ayarlarını Nasıl Açabilirim?

Günümüzde en çok kullandığımız sosyal medya platformları, gizlilik konusunda sürekli eleştirilmekte. Twitter kullanıcıların verileri, Twitter iş ortakları tarafından belirli sürelerde bu bilgiler paylaşılıyor. Twitter gizlilik ayarlarını nasıl açabilirim?  Sosyal platform devleri gizlilik ayarlarının sürekli değiştirilmesinin daha iyi reklam deneyimi sunmak için geliştirdiklerini iddia etmektedir. Örnek olarak herhangi bir sosyal medya da markanın sattığı bir ürün reklamını tıkladığımızda, o ürüne ihtiyacımız olduğu düşünülür. Reklamı tıkladıktan sonra bu benzer içerikli ürünler, seçenekleriyle artık karşımıza çıkar. Peki, bunun sebebi nedir? İlgi alanlarımızı anlayıp, benzer ürünlerin seçenekleriyle karşımıza çıkmasında ki sebep verileri paylaşmamızdır. Bu uygulama ilk olarak Whatsapp tarafından kullanılmaya başlanmış ve bir hayli eleştirilmişti.

Twitter Gizlilik Ayarları Nasıl Yapılır?

Kişisel verilerimizin güvenliği çok önemlidir. Attığınız tweetleri gizlemek ve sizi takip etmek isteyenlerin davet göndermesini sağlamak için Twitter gizlilik ayarlarını nasıl açabilirim? konusunu ayrıntılı ele alacağız.

Profil bilgilerinizi içeren, konum, resminiz gibi birçok size ait bilgileriniz görülebilir. Bu bilgileri paylaşıp paylaşmama konusunda twitter size seçenek sunar. Bu bilgilerin kimler tarafından görüleceği, hangisini açıp hangisini kapatmak sizin kararınız.

Twitter hesabınıza giriş yapın. Sağ üst köşede ki ayarlar kısmına tıklayın. Daha sonra güvenlik ve gizlilik ayarını seçin. Tweetlerimi korumaya al seçeneğini tıklayın. Böylece attığınız tweetler sadece onay verilen kişiler tarafından görülecek. Size gelecek tweetler de herkes tarafından görülmeyecek. Değişiklikleri bu şekilde kaydedin ve artık Twitter hesabınızda kişisel bilgilerinizin güvenliği için Değişiklikleri Kaydet diyerek işlemi tamamlıyoruz. Twitter hesabınızın ve kişisel bilgilerinizin güvenliği için gizlilik ayarlarını bu şekilde düzenlemenizi öneriyoruz.

 Telefon Numaramızın Bulunabilirliği Hakkında

Twitter’ da ayar yapma konusunda biraz bilgi edildiğimizi var sayıyorum. Biraz daha ayrıntıya inerek telefon numaramın Twitter gizlilik ayarlarını nasıl açabilirim? sizler için açıklık getirelim. Bu ayarı etkinleştirip ya da kapatsanız dahi telefon numaranızı herkes göremez. Twitter’ a giriş yapalım. Gizlilik ve güvenlik ayarını seçin. Keşfedilebilirlik bölümünün yanında çıkan başkalarının sizi telefon numaranızla bulmasına izin verin seçeneği kaldırın ve değişikleri kaydedin.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı