Sosyal Medya

Twitter Hassas İçeriği Nasıl Kaldırabilirim?

En çok tercih edilen Twitter büyük bir avantaj olmasının yanında belirli kuralları ve denetimi de beraberinde getiriyor. Huzur ortamı sağlayabilmek için kurallar konulmuş olup uygunluk denetimi de yapılmaktadır. Şimdiler de ise hassas içerik kavramı gündemde olup ne olduğunu inceleyip Twitter hassas içeriği nasıl kaldırabilirim? Sorusuna da cevap verelim. Hassas içerik nedir?

Twitter’ da Hassas İçerik Ne demek?

Kişilerde kötü izlenimlere neden olacak, bakması uygun olmayan paylaşımlardır. Örnek olarak kan içerikli, korkucu, tehlikeli sahneler. Birçok yaş ve cinsiyet grubunu bünyesinde barındıran Twitter, bu tarz içerikli videolar oldukça zararlı. Paylaşımların belirli yaş gruplarına izletilmemesi için bazı önlemler alınmış. Hassas içerik, bu tarz videoların izlenmesi için alınan önlemdir. Twitter hassas içeriği nasıl kaldırabilirim?

Twitter Hassas İçerikleri Kapatma

Hassas içerik konusunda yukarıda bahsettik. Kullanıcılar için önemli sayılacak uygulamadır. İzlemeye dayanamadığımız tahammül edemeyeceğiz videoları artık ekranda uyarıyla görmemizi sağlayacak. Twitter hassas içeriği nasıl kaldırabilirim?

Twitter hassas içerikleri kapatabilmek için ilk öncelik olarak hesaba giriş yapmamız. Kullanıcı adı ve şifrenizle uygulamaya giriniz. Twitter giriş yapıldığında ekranın sol üst kısımda profil resminizi göreceksiniz. Resme tıklayıp ayarlar seçeneğini açın. Ayarlar kısmı, hesaba ait bütün ayarlamaların yapıldığı kısımdır. Burada çıkan birçok bölümlerden hesap ayarları butonunu seçin. Hesap ayarları bölümünde Tweet medya içeriği bölümü bulunmakta ve bizim aradığımız kısımda burası. Bu kısma tıkladığımızda bizden iki ayrı ayar isteyecek.

Medyayı göstermeden önce hassas içeriğe sahip olup olmadığını bana bildirme bölümü; hassas içerikleri görüp görmemize yardımcı olacak ayardır. Ekranda kendiliğinden açılarak hassas içerikleri görmek istemiyorsanız bu bölüm aktif hale getirilir. Yanında ki butonun da açık olması gerekir. Bu yaptığımız işlemler sayesinde kötü sahneler bulanık halde izlenecek. Aksine hassas içerikleri izlemek isterseniz bu butonu kapalı konuma getirmek yeterli olacak.

Hassas içerikli materyalleri tweetlediğimde medyayı işaretle; bu bölüm ise karşı tarafı ilgilendirir. Hassas içerikli video paylaşıldığında Twitter karşı tarafı uyarır. Bu video hassas içeriğe sahip. Hassas içerik kapatmak işte bu kadar basit.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı