Sosyal Medya

Twitter Hesabı Nasıl Açabilirim?

Twitter San Francisco’ da kurulan dünyanın en büyük sosyal ağlarından biridir. Bu hesabın açılışı sırasında ilginç hikâyelerde ortaya çıkmıştır. 14 kişilik arkadaş grubunun bir araya gelmesiyle başlayan bu hikâyeyi Twitter hesabını nasıl açabilirim? sorusundan önce inceleyelim. Kurulum sırasında değişik fikirler ortaya atılmış adeta beyin fırtınası yaşanmıştır.

Yeni projeler üretmek için toplanan bu grup beyin fırtınası yaparken, o anda ortaya çıkan bir fikri Jack Dorsey arkadaşlarıyla paylaşır. Yapılacak işlem, telefon üzerinden basit bir şekilde sms ile yapılabilmesi mümkündü. Bu fikirle yetinmeyip daha fonksiyonlu, üstelik web tabanlı bir sistem geliştirmeyi amaçladılar. İnternet üzerinden daha kolay bir şekilde mesajlaşma düşüncesiyle başlayan bu fikir sayesinde twitter ortaya çıkmıştır.

Bilgisayardan Twitter Hesabı Açma

Kısa sürede büyükten küçüğe herkesin en popüler sosyal ağı haline gelen Twitter hesabını nasıl açabilirim? nereden ve nasıl yapılacağına dair bilgilendirme yer almadığından dolayı,  uygulamayı kullanmak isteyen birçok kullanıcı bu konuda sorunlar yaşamaktadır. Twitter kullanıcısı olmak çok kolay, bu işlemleri ayrıntılı şekilde açıklayalım.

Bilgisayardaki tarayıcınızdan internet sayfasını açın. İnternet, Explorer, Mozilla yada Chrome vb. adres çubuğuna tıklayın. Adres satırı kısmına www.twitter.com/signup yazalım ardından enter tuşuna basalım. Adresi yazıp onayladıktan sonra karşımıza ekran gelecek. Gelen ekran da “Twitter’ a giriş yap” ve hemen altında ise “hemen kaydol” butonu yer alacak. Hesabımız olmadığından hemen kaydol butonunu tıklayacağız. “Twitter’ a bugün katıl başlığı altında ekran açılacak. Ad ve soyadınızı yazın, telefon veya E- posta bilgilerini girin ve son olarak şifrenizi belirleyip formu doldurduktan sonra kaydol butonunu tıklayarak işlemleri tamamlayın.

Twitter Rehberi

Her sosyal medyanın bir kuralı olduğu gibi Twitter’ ın de üslubu, yöntemi ve taktiği var. Düşüncelerinizi geniş kitlelere ulaştırma fırsatı, kamuoyu görüşünü ölçme imkânı da sosyal medyayı doğru kullananların hizmetinde. Twitter hesabını nasıl açabilirim? dan sonra Twitter’ da neler yapabilirim nasıl kullanabilirim sorularına da ışık tutalım.

Twitter’ a ilk giriş yaptığınız da en son atılan tweetlerin listesi gelir. Takip ettiğiniz kişilerin tweetlerini ana sayfanızda görebilirsiniz. Aynı şekilde başkalarının ana sayfasında sizin paylaştığınız tweetlerin görünmesi sizi takip etmelerine bağlıdır.

Retweet başka birinin paylaştığı tweeti alıp kendi takipçilerinizle paylaşmanıza denir. Birinin Twitter kullanıcı adını kullanarak, kendisine ulaşabilir, konuşma başlatabilir,hakkında bilgi alabilirsiniz. Twitter herkes ile basit iletişim kurabilmenizi düşüncelerinizi tek bir tıkla paylaşmanızı sağlar.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı