Sosyal Medya

Twitter Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Twitter Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Haber odaklı sosyal medya platformu denince herkesin ilk aklına gelen uygulama elbette ki Twitter’dır. Milyonlarca abonesi olan Twitter’ı, bazı sebeplerden dolayı silmek isteyenler bunun nasıl yapılacağını bilemeyebiliyor. Bu yüzden sizlere Twitter hesap silme işlemini ayrıntılı bir şekilde açıklayacağız.

Twitter Verilerini Kaydetme

Twitter’ın en önemli özelliklerinden birisi de hesabını silmek isteyenler için verilerini kaydetme seçeneği sunar. Bunun için sırasıyla aşağıdaki yolu izlemelisiniz.

Twitter -> Ayarlar -> Twitter Verilerin -> Twitter Arşivin -> Twitter Verilerini İndir

Sırası ile bu adımları izledikten sonra size Twitter şifrenizi soracaktır. Şifrenizi girdikten sonra Twitter verileriniz mail adresine gönderilecektir.

Twitter Hesap Silme İşlemi

Verilerinizi kaydettikten sonra sıra hesap silme işlemine geliyor. Twitter hesap silme işlemi oldukça basit bir işlemdir. İlk olarak aşağıdaki linke tıklayarak, hesap silme işleminin yapılacağı sayfaya gidiyoruz.

https://twitter.com/settings/accounts/confirm_deactivation

Karşınıza böyle bir yazı çıkacak

Twitter Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Sayfanın en alt bölümünde yer alan ‘’Devre Dışı Bırak’’ butonuna basarak, hesap silme işlemini tamamlayabilirsiniz. Bu işlemin ardından Twitter hemen hesabınızı silmiyor. Hem güvenlik hem de cayma ihtimalinizi düşünerek 90 günlüğüne, hesap dondurma sürecine alıyor. Bu süre boyunca Twitter hesabınıza giriş yapmadığınız takdirde hesabınız kalıcı olarak silinecektir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı