Sosyal Medya

Twitter, Instagram ve Facebook Siber Zorbalığa Karşı!

Twitter ile ilgili olarak son dönemlerde çok farklı haberler gördük. Özellikle insanlar kendi hikayelerini anlatırken sorun yaşamaya başlamıştı. Çünkü artık eskisi gibi küfür ve benzeri olaylara fazla girilmemeye başlandı. Bu yüzden de siber zorbalık konusunda önemli bir yatırım ve ilerleme gösterilecek.

Sosyal medyanın belki de en büyük handikapları, insanların kendine has bir yapıda organize edilen çözümleri kullanması. Bunu da yaparken çok daha rahat ve ayrıcalıklı bir dilde çözüm üretmesi oluyor. Bu yüzden yapılacak her seçimi ve beklentiyi kendi içinde değerlendirebiliyor ve kullanabiliyorsunuz. Bireysel olarak ortaya çıkarabileceğimiz her bir seçimi ve beklentiyi en iyi ve en güzel şekilde kullanabilir ve organize edebilirsiniz.

Instagram tarafından yapılan yorum güncelleme ve filtreleme özelliği ile artık küfürlü yorumlar daha yazılırken tespit edilebilecek ve bu sayede çok daha farklı bir çalışma oluşturulmuş olacak. Bu da herkese dair bir güven ortamı oluşturabilir. Nefret içerikli yorumları engelleyecek olan Instagram, kişilerin bu konuda daha ciddi ve sağlıklı yorumlar yapmasını sağlayacak.

Online ilerlemeler ve yeni çalışmalar!

Zaman kaybetmeyin ve sizler de kendinize dair bir oto güncellemeye gidin. Çünkü artık yorumlar dahi denetlenmeye başlayacak ve profil sahibine yaptırımlar uygulanabilecek. Facebook, Instagram ve Twitter bu konuda ortak bir karar aldılar ve siber zorbalık ile ilgili doğrudan mücadeleye giriştiler. Bu durum da herkes için bir kalite ve beklenti doğurdu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı