Sosyal Medya

Twitter, ‘Sesli Tweet’ Özelliğini Kullanıma Sundu!

Oldukça yaygın kullanılan Twitter yeni bir özellik ile bir kez daha gündemde. Twitter, ilgi çekecek bir özelliği kullanıcıların kullanımına sunuyor. Sesli tweet dönemini başlıyor. Twitter’a eklenen yeni özellik ile birlikte atılan tweet’lere ses kayıtları eklenebilecek.

Twitter’dan Maya Patterson ve Remy Bourgoin,“Bazen 280 karakter yeterli olmuyor ve bazı konuşmaya özgü nüanslar kayboluyor. Bugünden itibaren Twitter’ı kullanış şeklimize daha insani bir dokunuş ekleyecek yeni bir özelliği test ediyoruz” ifadesinde bulundu. Tweet yazılan alanda kamera ikonunun hemen yanında bir ses kayıt simgesi bulunuyor. Bu simgeye tıklandığında ekranın  alt tarafında kırmızı bir buton çıkıyor, o butona tıklanarak tweet’lere ses kaydı eklenebiliyor. Twitter’dan yapılan açıklamaya göre her sesli tweet, maksimum 140 saniye uzunluğunda olacak ancak bu sınır aşıldığı takdirde problem olmayacak, yeni bir sesli tweet oluşturulacak ve tweet zincirine eklenecek. Ses kaydı özelliği sadece orijinal tweet’lere eklenebilecek. Bir tweet alıntılandığı zaman ya da birisine cevap verildiğinde sesli tweet  özelliği kullanılamayacak. Bir diğer özellik ise profil fotoğrafının sesli tweet’e sabit görsel olarak eklenecek olması.

Twitter, 'Sesli Tweet' Özelliğini Kullanıma Sundu!

Instagram’da sevilerek kullanılan bir özelliğin daha Twitter için de geleceği belirtildi. Twitter Hindistan’da ortaya çıkan ve popüler olan Fleets özelliği fazlasıyla Instagram’daki Hikayeler özelliğine benziyor . Facebook’tan, WhatsApp’a kadar birçok uygulamada şu an 24 saat içinde kaybolan hikayeler oldukça popüler. Twitter henüz test aşamasında olan bu özellik hakkında paylaşımlar yapıyor. Twitter yeni özellik için ilk başta yaptığı paylaşımlar ile birlikte kullanıcıların; beğeni, retweet ve tweetlere yanıt verme özelliklerini ”sesli düşünmelerini” sağlayacak bir özelliği test ettiklerini duyurmuştu. Sonrasında ise bu yeni özelliğin  ”24 saat içinde kaybolacak” paylaşımlardan oluşacağı söylendi ve bu durum akla popüler ”hikayeler” özelliğini getirdi. Twitter’ın bu duyurusu o kadar popüler oldu ki ”#fleets” etiketi Twitter’da en çok konuşulan konu olmaya başladı.

Bilindiği gibi popüler uygulama Twitter’da yüksek sayıda takipçiye sahip kullanıcıların doğrulanan hesapları için mavi rozet simgesi kullanılıyordu. Son günlerde popüler platformun, bu özelliği herkese açmayı planladığı iddia edildi. Şeffaflık adına, Twitter mavi tik herkese açılabilir. Jane Manchun Wong, Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımla Twitter mavi tik, doğrulanan tüm hesaplarda kullanılabileceğini ve planlanan bu yeniliğin şeffaflığa hizmet edeceği düşünüldüğünü belirtti. Böylelikle sahte hesapların önüne geçilmiş olacak. Bu özelliğin kullanıcılara ne zaman sunulacağı ise net olarak bilinmiyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı