Sosyal Medya

Twitter Tweet Yanıtlama Özelliği Değişiyor

Popüler sosyal medya platformu Twitter’ın en çok eleştirilen yönlerinden birisi olan tweet yanıtlama seçeceği artık daha kolay bir kullanım sunmak için değişiyor. 

Sosyal medya platformu Twitter kullanıcıların bilgi ya da paylaşımlarını yaptığı platformların başında geliyor. Kullanıcıların gündemi hızlıca takip edebildikleri Twitter’da tweet yanıtlama özelliği kullanıcıların canını sıkabiliyordu. 

Twitter kullanıcıları artık 240 karakterle paylaşımlarını yapabiliyor ve Twitter üzerinde kişilerle etkileşime geçebiliyor. Kullanıcılar gönderdikleri tweetler ile takipçileri arasında yeni bir tartışma başlatabilirken, gündemlerini kendilerine göre belirleyebiliyor ve bu gibi sorunlardan bir nebzede olsa uzaklaşabiliyor. Kullanıcılar her ne kadar tartışmalardan uzak kalmak istese de gönderilerinin altına pek çok olumsuz yorum gelebiliyor. Bu konuda Twitter’dan bir çözüm bekleyen kullanıcıların bu istekleri sonunda çözüme kavuşacak. 

Twitter yeni özelliği ile birlikte kullanıcılara yeni tweet yanıtlama seçenekleri sunacak. Bu seçenekler sayesinde kullanıcılar tweetlerinin altına yanıt seçeneklerini düzenlenebiliyor. Twitter kullanıcıları artık kimlerin cevap vereceğini dört farklı seçenek ile belirleyebilecek.

  • Herkes cevap verebilir
  • Takip ettiğiniz kişiler ve tweet’te bahsedilen kişiler
  • Tweet’te bahsedilen kişiler 
  • Hiç kimse

Twitter’ın bu seçenekler ile birlikte gönderilen tweetlere tanımadıkları kişilerden gelecek olan olumsuz yorumları engelleyebilecek. Twitter’ın bu özelliğinin tam olarak ne zaman kullanıma sunulacağı ise şimdilik bilinmiyor. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı