Sosyal Medya

Twitter, Tweet’lere 3 Farklı Cevap Modu Getiriyor

Twitter geliştirdiği güncellemelere hız kesmeden devam ediyor. Son Twitter yeniliği ile artık kullanıcılar için tweet’lerine kimlerin yanıt verebileceğini seçme dönemi başlıyor. Bu sayede kullanıcılar üç farklı mod arasından birini seçerek tweet atacak ve herkes her tweet’e cevap yazamayacak. 

Twitter kendini güncel tutmak ve kullanıcı deneyimini artırmak adına en çok çabalayan sosyal medya platformlarının başında geliyor. Bu platformun en önemli özelliğiyse her zaman insanlara konuşup kendilerini ifade edebilecekleri, özgür bir ortam yaratmasıydı. Fakat son zamanlarda yapılan Twitter yeniliklerine baktığımızda konuya dair kimi kısıtlamalar geldiğini görebiliyoruz, otomatik sansürlenen yanıtlar ve yeni gelen güncelleme ile seçilecek olan konuşma modları bu duruma örnek oluşturuyor.

Twitter, Tweet'lere 3 Farklı Cevap Modu Getiriyor

Twitter Güncellemesi İle Tweet’lere Herkes Cevap Atamayacak

Twitter güncellemesine göre artık üç farklı konuşma modu seçilebilecek. Bu sayede tweet’ler “Açık, Topluluk ve Davet Üzerine” olarak sınıflandırılarak konuşmaya kimlerin yanıt vereceğine dair bir sınır konabilecek.

Platform üzerinde Açık seçeneğini seçerek paylaşım yapmanız durumunda mevcut Twitter deneyiminiz aynı şekilde devam edecek. Herkesin gönderilerinizi görebildiği ve cevaplayabildiği bu mod kimlerle etkileşim kuracağınıza dair herhangi bir sınırlama getirmeyecek.

Topluluk seçeneğinde ise Instagram ve Facebook hesaplarında tercih edilebilen, sadece takipçilerle etkileşime geçmeye benzeyen bir kullanım ortaya çıkacak. Sizi takip eden kişilere ek olarak tweet’te bahsettiğiniz hesaplarla da karşılıklı olarak etkileşime geçebileceksiniz.

Twitter, Tweet'lere 3 Farklı Cevap Modu Getiriyor

Twitter Davet Üzerine Seçeneği İle Yeni Bir Devir Başlatıyor

Davet üzerine seçeneği ise şimdiye dek sosyal medya platformları üzerinde çok da denenmemiş bir yenilik ama uzun soluklu olacağı ve başka mecralarda da benzerlerinin kullanılacağı düşünülüyor. Bu seçenek doğrultusunda attığınız tweet’lerde yalnızca belirlenen kişiler konuşmaya dahil olabiliyor. Yani tweet’lere cevap verip verememeniz, kullanıcının attığı ilk tweet’te ya da tweet flood’unda sizi davet etmesine bağlı olarak değişiyor.  

Henüz test aşamasında olan bu yeni güncelleme, Twitter kullanım alışkanlıklarımız üzerinde ciddi bir değişiklik yaratacak gibi görünüyor. Sosyal medya güncellemelerini henüz test aşamasındayken sızdırmasıyla ünlü olan Jane Manchun Wong tarafından keşfedilen bu yeni özellik de çok yakında hayatımıza girecek gibi görünüyor. Bu sayede özelleştirilen etkileşim dönemi başlatılıp nicelikten çok niteliğe önem verdiğimiz yepyeni bir sosyal medya deneyimi geliştirilebilir. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı