Sosyal Medya

Twitter Yepyeni Bir Özellik Getiriyor

Twitter uygulaması kullanıcılarını oldukça memnun edecek yeni bir özelliğin geleceğini duyurdu. Kısa süre önce yayınladıkları blog yazısında yer alan bilgilere göre, artık tıpkı bir kullancıyı takibe alır gibi belirlediğimiz konuları da takip edebileceğiz. Bu sayede ilgilendiğimiz konular hakkında paylaşım yapan hesapları takip etmek yerine, direkt konuyu takibe alıp yalnızca seçtiğimiz konulara dair en güncel tweet’lere zahmetsizce ulaşabileceğiz.

Konular Sekmesi Farklı Önerilerden Oluşacak

Önerilen konular belli bir algoritma doğrultusunda saptanacak ve tercihimize sunulacak. Takip ettiğimiz konulara benzer önerilerin yanı sıra daha önce takip ettiğimiz kişiler ve yaptığımız aramalar da konu öneri listesinde yer alacak.

Twitter yaptığı açıklamada belli bir konu hakkında bilgi almak isteyen kullanıcıların Twitter’da Ara sekmesinden faydalandığını belirtti. Elbette ki en güncel tweet’lerini görmek istediğimiz konuyu takibe almak, Twitter’da arama yapmaktan çok daha kullanışlı olacak gibi görünüyor.

Konular Akışta Yer Alacak

Yeni Twitter güncellemesi olan konular da tıpkı Twitter akışı gibi belirli bir zaman çizelgesi doğrultusunda görülecek. Bir konu takip edildikten sonra kendisine menü veya akış üzerinden müdahale edilebilecek. Şu an için test aşamasında olan uygulamanın son derece olumlu geri dönüşler aldığı ve kullanıcı deneyimini bir üst boyuta taşıdığı söyleniyor. Yeni özellik sayesinde Twitter kullanıcılarının platforma gelme sıklığının artacağı bekleniyor. Ayrıca kullanıcıların ilgi alanları olan konuları da takip edebilmeleri durumunda Twitter’da daha fazla vakit geçireceklerine inanılıyor.

Yeni Güncelleme Yakında Gelecek

Twitter’ın bu güncellemeyi çok yakında kullanıma açacağı bekleniyor. Şu an için uygulamada olmasa da web sürümü üzerinden konular sekmesini görmek Türkiye’de de mümkün. Konular özelliği kullanıma açıldığında yalnızca web sürümünde değil, uygulama üzerinde de yer alacak.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı