Sosyal Medya

Twitter’da Askıya Alınan Hesabı Nasıl Kuratarabilirim?

Aylık aktif kullanıcı sayısı milyonları geçen Twitter’ da hesabı askıya alma sorunuyla karşılaşan kullanıcılar ne yapmalı? Nasıl bir yol izlemeli? Twitter’ da askıya alınan hesabı nasıl kurtarabilirim?Öncesinde hesabın neden askıya alındığınla ilgili bilgi edinmeliyiz. Peki, Twitter hangi durumlarda hesabı askıya alıyor? Askıya alınan hesap ne zaman açılır. Bu soruların cevabını bulacağımız bütün bilgiler bu yazımızda

Twitter Hesabı Askıya Alınma Nedenleri

Twitter hesapları çoğunlukla Twitter kurallarını ihlal edildiğinde askıya alınır. Tabi kural ihlali dışında da askıya alındığı durumlar var. Bunlardan biri, Twitter hesabı başkası tarafından ele geçirildiğinde askıya alınır. Başka biri kullanmaması için hesap askıya alınıp kullanıma kapatılır. Diğer durum ise riskli durumlar söz konusu olduğunda. Bu durumlarda Twitter’ da askıya alınan hesabı nasıl kurtarabilirim?

Hesabınız basit sebeplerden dolayı askıya alınmış ise geri almak oldukça basit. Birkaç adımda hemen geri alabiliyorsunuz. Peki, hesabınız bu durumun dışında ki sebeplerden dolayı kapandıysa durum vahim Twitter’ da askıya alınan hesabı nasıl kurtarabilirim?Askıya alınmış hesap hangi sebeplerden dolayı kapanmış olabilir. Kural ihlali yapılmışsa hesap askıya alınmıştır. Bu kural ihlalleri şu şekilde açıklayabiliriz.

Taklit hesaplar askıya alınır. Tanınmış biri adına hesap açmak ve o yazıyormuş gibi kötü kelimeler kullanmak. Herhangi bir markayı kendi ürünü gibi sunmak durumunda yada hak ihlalleri sonucunda hesabı kullanamazsınız. Gizli bilgi paylaşımı, şiddet ve tehdit içeren hesaplar, ya da yasadışı eylemlerde bulunan hesaplar Twitter kural ihlali sebebiyle askıya alınır. Bunların dışında bot takipçi bulunduran hesaplarda tespit edilmesi halinde yine askıya alınır.

Twitter Hesabını Geri Alma

Riskli durumlarda Twitter’ ın güvenlik amacıyla, hesabı askıya alması durumunda, hesap doğrulamasıyla hesabınızı geri alabilirsiniz. Bu durumda gerekli bilgileri girerek güvenlik şifresiyle hesabınızı kullanıma açarsınız.

Diğer sebeplerle Twitter’ askıya alınan hesabı nasıl kurtarabilirim?Hesabınıza giriş yaptınız hesap kilitli bilgisiyle karşılaştıysanız kural ihlali yaptınız demektir.Bu durumda Twitter 3 farklı yol uygular. İlk defa engellendiyseniz bir süre Tweet atamazsınız. Eğer daha önce bu sebeplerden uyarı aldıysanız hesabınız kapanacaktır.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı