Sosyal Medya

Twitter’da Önemli Değişiklik

Popüler mikro blog platformu Twitter kullanıcıların tweetlerine ekledikleri konum bilgisinde önemli bir değişikliğe gidiyor. 

Twitter yaptığı açıklamada konum ekleme özelliğinde değişikliğe gittiğini duyurdu. Yeni uygulama ile birlikte kullanıcılar tweetlerinin altına konum etiketleme özelliğini kullanamayacak. Twitter kamera özelliğinde ise konum bilgisi ekleme özelliği kullanılmaya devam edilecek. 

Twitter Support hesabı üzerinden yapılan açıklama Twitter’ın kararını açıklıyor. Kullanıcıların Twitter üzerinden edindiği deneyimlerini basitleştirmek için böyle bir karar aldıklarını belirten Twitter, kamera sekmesinde konum belirleme özelliğinin kullanılmaya devam edeceğini belirtti. Twitter kameranın yaşanılan olayları aktarmak için çok kullanışlı olduğunu açıklayan Twitter konum bilgisi özelliğinin Twitter kamera için çok daha elzem olduğunu belirtti. 

Tweetlere Konum Bilgisi Nasıl Eklenir?

Kullanıcıların “gizlilik ve güvenlilik” sekmesinden konum bilgisi paylaşma özelliğini kapatabileceklerini belirten Twitter, bu özelliğin Twitter Kamera için de kapatılabileceğini dile getirdi. Kullanıcılar tweetlerin altına konum bilgisi ekleyemecek olsalarda etiketler ve çeşitli servisler ile konum bilgisi paylaşmaya devam edebilecek. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı