Sosyal Medya

Twitterda Takipçi Nasıl Kasarım?

Twitter’ da başarılı olabilmek, takipçi sayısını arttırıp, beğeni yükseltmek için ne yapılır? Bununla ilgili yardımcı olan şirketler artık mevcut. Twitter’ da popüler olmak için yardımcı olan bu firmalar işin püf noktalarını ve ipuçlarını satarak geçimlerini sağlamaktalar. Twitter’ da takipçi nasıl kasarım? Firmalarla mı çalışmam gerek diye düşünmeyin bu yazımızda bu konuyu en ince noktalarına kadar ele alacağız.

Twitter’ da en popüler olmanın yollarından ilki profil resmi ve bilgilerinden geçmekte. Profil bilgilerinizde kendinizle ilgili bilgileri ayrıntılı şekilde paylaşırsanız ortak noktalar doğrultusunda sizi takip etmek isteyerek takipçi sayınızı arttırmayı sağlayacak. Twitter da facebook da olduğu gibi artık küçük profil resminin arkasına geniş bir fotoğraf koyma imkanı sağlamakta. Böylece takipçilerin ilgisini çekebilecek ve sayının artmasına katkı sağlayacaktır.

Twitter’ da Takipçi Kazanma Yolları

Yukarıda verdiğimiz kısa bilgiler doğrultusunda profil fotoğrafı ve profil bilgilerinin güncellenip gerekli ayarlamaların yapılması Twitter’ da takipçi nasıl kasarım? İçin yeterli değildir. Bunun yanı sıra yapılan paylaşımlarında oldukça etkili olduğu görülür. Tweetlerin içeriği nasıl olmalı, takipçilerin paylaşımlardan beklentisi? Bu konu da oldukça önemli olmakta.

İçerik olarak bilgi mizah yada içeriklerden herhangi bir tanesini içermesi durumunda en çok paylaşılan tweet olacaktır. Çünkü bilgi insanlar için çok önemli ve herkes bilgiye ihtiyaç duyar. Bunların yanında kullanılan dil de önemli olmakta.

Araştırmalar neticesinde kullanıcıların daha kısa ve sevimli tweetleri tercih ettiğini gösteriyor. Önemli olan diğer hususta, paylaşımda süreklilik arz etmektir.

Twitter’ da takipçi nasıl kasarım? Etkili olan diğer konu da sizi takip edeni karşılığında takibe almak.  İlginç bulunan tweetleri takibe alın.

Eğer birinin hakkında kötü şekilde konuşuyorsanız mutlaka o kullanıcının adını konuşmaya @ işaretiyle ekleyin ki başkalarının arkasından konuşmuş ve kırmış olmayın. Çünkü @ ile başlayan tweetleri yalnızca o kişi ve o kişiyle  sizi takip eden ortak kullanıcılar tarafından görünür. Başkalarının görmesi mümkün değil.

Takipçi Kasmayı Ne Zaman Bırakmalıyız?

Yaptığımız bu işlemler neticesinde takipçi sayımızın hatırı sayılır şekilde arttığını gördük. Twitter’ da takipçi nasıl kasarım? Sorusu artık bizi meşgul etmeli mi?

Yeterli sayıya ulaşmışsak bu sayı 1000 üzeri demek olur, paylaşımlarımız kaliteli, takipçilerimizin isteklerini karşılıyor anlamına geliyor. Bundan sonra yapılacak şey kaliteli tweetlerle takipçilerimizi kaybetmeden devam ettirmektir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı