Sosyal Medya

Twitter’dan Yeni Güncelleme: Kullanıcı Verileri Satılacak!

Koronavirüs salgını nedeniyle evlerde kalan insanların sosyal medya platformlarına olan ilgileri daha da arttı. Özellikle Twitter üzerinden güncel haberlere ve gündeme ulaşma imkanı bulunan kullanıcılar bu süreç içerisinde yeni çalışmalar yaptıklarını açıkladılar. Kullanıcı sayısının giderek artması bu süreçte veri paylaşım politikasının güncellenmesine neden oldu. Twitter gerçekleştirdiği güncelleme sonrasında artık kullanıcı verilerinin iş ortaklarıyla paylaşılabileceği belirtildi.

Twitter tarafından gerçekleştirilen son güncelleme paketi içerisinde mobil reklam paketlerinin kontrol edilmesi için bazı gelişmeler de yaşandı. Bu özellik sayesinde platform içerisinde reklam veren şirketlerin verilerini daha hızlı ve basit şekilde kontrol edebilmelerine imkan tanınacak. Kullanıcılar bu noktada istemeleri halinde Twitter’a pazarlama cephesinde yardımcı olabilecek kullanıcı verilerini kapatabilecekler ya da açabilecekler.

Kullanıcı Verileri Paylaşılabilecek

twitter güncelleme

Twitter tarafından gerçekleştirilen güncelleme sonrasında bir açıklama yapılarak durum hakkında duyuru paylaşıldı. Alınan kararın iş ve kullanıcı tabanını nasıl etkileyeceği henüz net olarak bilinmiyor. Son dönemlerde kullanıcı sayısının artması nedeniyle her sosyal medya platformunun yapmaya cesaret edemediği adımlar atıyor. Genellikle sosyal medya kullanan kişiler verilerinin satıldığını düşündükleri zaman olumsuz bir durum olarak nitelendiriyorlar.

Kullanıcı sayısını artıran Twitter bu noktada sanılanın aksine reklam verenler ile süreç sebebiyle bazı sorunlar yaşamaya başladı. Reklam şirketlerinin zarar görmesi ve yeterli reklamın alınamaması, sunucunun yoğun hale gelmesi nedeniyle finansal olarak sorunlara neden oluyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı