Sosyal Medya

Twitter’dan Yeni Konu Takip Etme Özelliği

Twitter son dönemlerde aktifliğini artırmak için yeni güncellemeler üzerinde çalışıyor. Twitter duyuruları arasında yer alan konu takip etme özelliği, oldukça ilgili bir çalışma gibi görünüyor. Twitter yeni özelliklerini tanıtırken, kişilere daha çok ilgili oldukları konuyla ilgili çalışma sunmayı hedeflediğini belirtiyor.

Yeni konu takip etme özelliği, özellikle ilgi alanınızla bizzat ilgili. Daha dar, daha ilginize odaklı bir bilgi içeriği ile sizler de kendinizle ilgili seçimleri kullanabilirsiniz. Bu durumu bir nevi hasthag takibi olarak görebilirsiniz. Instagram üzerinde nasıl ki ilgili olduğumuz etiketleri takip edebiliyoruz, Twitter etiket takibi de buna benzer bir mantık ile çalışıyor.

Twitter konu takibi nasıl çalışıyor?

Konu takip etme özelliğini pek çok ilgiye göre ayarlayabilirsiniz. Söz konusu Tweetleri bulmak için konu takibi yapmanız yeterli olacaktır. Yani arama kısmına giderek ilgili olduğunuz şeyi aratabilir ve hemen takibe alabilirsiniz. Örneğin Beşiktaş ile ilgilisiniz diyelim. O konuda bir arama yaptığınız zaman çıkan sonuçları merak ediyorsunuz ve güncel bir akış yakalamak istiyorsunuz diyelim. Hemen Beşiktaş konulu tweetler için bir takip listesi oluşturabiliyor ve takibini yapabiliyorsunuz.

Kolay gelişim ve hızlı duyurular

Twitter tarafından yapılan bu güncelleme ile gelişimi en kolay şekilde görebilir, takip ettiğiniz konuya dair hızlı duyurular alabilirsiniz. Anlık haberleşme teknolojilerinin yoğun olarak ilerlediği ve karşımıza çıktığı günümüzde, özellikle Twitter konu takibi gerçekten işimize iş, hızımıza hız katacaktır. En azından bildirimler ve anlık duyurular ile ilgili de ana sayfa akışımızda bir güncel durum görmüş olacağız diyebiliriz bu konuyla ilgili olarak.

Twitter konu takibi güncellemesi pek çok kişinin aslında bir şekilde yapmaya çalıştığı işi çok daha pratik bir hale getiriyor. Yapı ve tasarım itibariyle pratik olmanın ötesinde anlık duyuruların ve bildirimlerin yapıldığı Twitter, yoğun hayat akışında gerçekten önemli bir dil yaratıyor.

Twitter tarafından yapılan duyuru ise şu şekilde;

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı