Sosyal Medya

Twitter’ın Yeni Özelliği Sayesinde Tweetler Öncesinde Planlanarak Paylaşılabilecek

Twitter pandemi sürecinde kendini en fazla yenileyen ve kullanıcıları etkileyen sosyal medya platformlarından birisi olarak ifade ediliyor. Uzun zamandır söylenmiş olduğu için beklenen yeni bir özelliğini sonunda kullanıma sundur. Ancak şimdilik yeni güncellemenin uygulamanın sadece web sürümü üzerinden geçerli olduğu belirlendi.

Yeni güncelleme ile birlikte tweetleri planlamak artık mümkün hale geldi. Herhangi bir özel uygulamaya ihtiyaç duymadan daha önce yazılmış ancak sonrasında ve belki de belirli bir tarihte paylaşılması istenen paylaşımların o tarihte kurularak paylaşılmasına imkan tanınacak. Bu özelliğin beklenmesi daha önce kullanıcılar arasında kullanım zorluğuna neden oluyordu. Bununla birlikte yeni özellik ile birlikte bu durumdan tamamen kurtulmanın artık mümkün olduğu belirlendi.

Tweet Planlaması Nasıl Yapılacak?

Yeni özellik ile birlikte artık ileri tarihli bir paylaşım yapmak çok daha kolay hale geldi. Normal tweet oluşturma penceresi üzerinden ‘planlanmış tweet’ kısmını seçerek bu süreç içerisinde karşınıza çıkan pencere üzerinden de tarih ve zaman seçmek mümkün olacak.

Şimdiye kadar bu özelliği kullanan kullanıcılar bulunuyordu ancak bu kullanıcıların tamamının farklı uygulamalar kullanarak süreci planladıkları belirlendi. Başka yazılıma ihtiyaç duymadan sadece uygulama üzerinden ileri tarihli paylaşımlar yapabilir ve böylece sosyal medya hesabınızı sürekli olarak aktif tutabilirsiniz. Bu hem daha güvenli hem de daha hızlı bir güncelleme olarak ifade ediliyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı