Sosyal Medya

Vefat Eden Kişinin İnstagram Hesabını Geri Alma

Vefat Eden Kişinin İnstagram Hesabını Geri Alma

İnstagram kullanıcıları tarafından en çok merak edilen soruların başında ‘Vefat edenlerin İnstagram hesaplarına ne oluyor’ sorusu geliyor. Bunun yanı sıra vefat eden kişinin İnstagram hesabı alınabilir mi sorusu da oldukça fazla soruluyor. Bir kişi vefat ettiğinde kullanmış olduğu hesapta boşa düşüyor. Eğer kullanıcı giriş bilgileri bir başka kişi de yoksa bu hesap hep böyle kalacaktır. Ancak İnstagram yönetimi vefat eden kişinin bilgilerini ailesiyle paylaşma imkanı da sunuyor.

Vefat eden kişinin hesabı nasıl geri alınır?

Vefat etmiş olan kişinin hesabını dilerseniz ölümsüzleştirebilir, anıtlaştırabilirsiniz. Bunun için aile bireylerinden herhangi birisi https://help.instagram.com/contact/452224988254813 adresine girerek ilgili formu doldurarak İnstagram’a başvuruda bulunabilir.

https://help.instagram.com/contact/1474899482730688 adresine giderek, vefat eden kişinin hesabının kapatılmasını isteyebilirsiniz. Tabi bunun için vefat eden kişinin kimlik bilgilerini İnstagram ile paylaşmalısınız.

Vefat eden kişinin İnstagram hesabı asla bir başka kişiye verilmez. Ailesi bile olsa İnstagram bu durum karşısında oldukça katı. Bunun yerine hesabı anıtlaştırabilir ya da kapatma talebinde bulunabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı