Sosyal Medya

Vine gitti Byte Geldi!

Eğer sosyal medya kullanıcılarına en sevdikleri ve kaldırıldığı için en çok üzüldükleri uygulamaları saymalarını istesek şüphesiz ki Vine ilk sıralarda yer alır. Bilmeyenler için hatırlatalım; Twitter’ın satın almasıyla sona eren Vine furyası aslında oldukça uzun sürmüştü. 2013 yılında Appstore’un en çok indirilen uygulaması olan Vine, 2017 yılında kullanıma kapatılmıştı. Video tüketim alışkanlığımızı neredeyse tamamen değiştiren Vine, ilk video temelli fenomenleri yaratmış ve 6 saniyelik video formatıyla adeta internet kullanımımızda büyük bir değişim yaratmıştı. Bütün bunları göz önünde bulundurarak, Vine’ın geri dönmesini bekleyen kitleyi çok sevindirecek bir haberi sizlerle paylaşmak isteriz. Vine kurucularından aynı konsepte dayanarak geliştirilen yepyeni bir uygulamaya hazır olun:  Byte!

Peki nedir Byte?

Dom Hofmann’ın duyurduğu Byte tıpkı Vine gibi 6 saniyelik videolar oluşturmanızı sağlayacak ve bu videolar loop olarak dönecek. “Creativity First” sloganıyla duyurulan Byte, henüz Türkiye’de kullanıma sunulmadı ama çoktan Amerika AppStore’unu alt üst etti bile! Bununla da kalmayıp Twitter’da trend olan uygulama şimdiden çok sevilmişe benziyor. Vine’ı üreten uygulayıcıların elinden çıkması Byte’ı daha mı özel kılacak yoksa Vine kopyası olmaktan öteye gidemeyecek mi, bunu zaman içerisinde göreceğiz. Kullananların ilk izlenimine göre şu an TikTok’a benzeyen yönleri mevcut ama zaman içerisinde farkını daha iyi yansıtıp eski tahtına kavuşabilir de. Bu olasılıklar Byte dünyaya açıldığında daha net değerlendirilebilir hale gelecek. Yakın zamanda Türkiye AppStore’undan ve Google Play Store’lardan da erişebileceğimiz bu uygulamanın detaylı inceleme yazısını sizlerle paylaşacağız.

Byte’ı kullanmak için öncelikle uygulamaya kaydolmanız gerekiyor. Google veya Apple hesabınızın olması bunun için yeterli. İlk görüntülere göre uygulamaya giriş yaptığımızda bizi kullanıcı adıyla arama özelliğinin yanı sıra diğer sosyal medya platformlarından da aşina olduğumuz gibi popüler içerikler sekmesi, son paylaşılanlar ve bunun gibi farklı kategoriler karşılıyor. Beğendiğiniz içerikleri kaçırmamanız için kategoriler özenle ayrıştırılmış. Komedi, Hayvanlar,  Oyunlar veya Sanat gibi pek çok kategori bu alanlarla ilgili olanları en popüler içeriklerden haberdar edecek ve uygulamanın kullanım süresini ciddi miktarda uzatacak gibi görünüyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı