Sosyal Medya

WhatsApp, 1 Temmuz’dan Sonra Olmayabilir

1 Temmuz’dan başlayarak, WhatsApp mesajlaşma uygulaması artık Microsoft Mağazası’nda bulunmayabilir.

Windows Central tarafından bildirilen WhatsApp SSS sayfasına göre, kullanıcılar 31 Aralık’tan sonra tüm Windows Phone işletim sistemlerini kullanamayacak ve 1 Temmuz’dan sonra WhatsApp Microsoft Mağazasında bulunmayabilir.

Resmi açıklama biraz belirsizdir çünkü “may” kelimesini kullanmaktadır, ancak WhatsApp’ın yakın bir zamanda Microsoft Mağazasından silineceği anlaşılmaktadır.

WhatsApp, Microsoft Desteği Sona Eriyor

Windows’ta Whatsapp’ın 2019’un sonunda teknik desteğini kaybedeceği biliniyor. Desteği kaybedecek Windows Phone sürümüne ek olarak, hem eski Android 2.3.7 hem de iOS 7 sürümleri de her ikisi de Whatsapp’ta olsa da desteği kaybediyor. Her iki işletim sistemi de 1 Şubat 2020’ye kadar desteklenecek.

WhatsApp artık desteklenmiyorsa, artık geliştirilmediğinden veya güncellenmediğinden uygulama Windows için çalışmayı durdurabilir. Kullanıcılar Windows telefonlarında zaten WhatsApp kullanıyorsa, destek sona erdikten sonra belirsiz bir süre çalışabilir, ancak herhangi bir zamanda çalışmayı durdurabilir.

Çok Az Sayıda Kişi Etkilenecek

Bazı insanlar bunu bilmek onlar için şok bir durum yaratabilir, ancak bugünlerde çok az sayıda insanın Windows telefonu kullandığı belirtilmelidir. Bu karardan birkaç kişinin etkileneceği anlamına geliyor. Burada, WhatsApp’ın Windows telefonundaki desteğini kaybedip kaybetmeyeceğini veya şirketten yapılan açıklamanın net olmadığı için sadece bir zaman göstereceği de belirtilmelidir. Zaten biliyorduk ki, WhatsApp’ın Windows Phone’daki desteğini kaybedeceğini biliyorduk. Uygulama daha fazla desteklenmediğinde, güncellenmeyeceği için artık kullanılamayacak.

 

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı