Sosyal Medya

Whatsapp Apple Carplay Desteği Nasıl Kullanılır?

Artık Whatsapp mesajlarını doğrudan Siri üzerinden arabadan göndermek için Whatsapp Apple Carplay ile kullanabilirsiniz. Carplay için büyük bir ilerleme.

iPhone'unuzla CarPlay'i kullanma

Whatsapp Apple Carplay Desteği

Subaru XV’de Whatsapp’ı Carplay’in bir parçası olarak test ettik. Siri’nin yardımıyla herhangi bir problemi olmadan whatsapp kaydedebildik. Siri, bize incelenmek üzere yazdığımız metni okudu ve sonra da gönderebildik. Subaru XV’deki Carplay ekranındaki Whatsapp’ın alımı eşit derecede iyi sonuç verdi. Whatsapp sohbet geçmişini şu ana kadar Carplay’de göremiyoruz.

Bu arada, Whatsapp mesajlarını Bluetooth eşleştirmesi olmadan bile Carplay üzerinden gönderebilirsiniz. Çünkü Bluetooth yalnızca telefon görüşmeleri için gereklidir. Saf veri bağlantısı, ancak Lightning kablosuyla (veya WLAN üzerinden Kablosuz Carplay ile) gerçekleşir.

Apple Carplay önemli ve popüler bir uygulamayı kazandı: 28 Ocak 2018 sürüm 2.18.20 Carplay’de desteklenen Messenger hizmeti Whatsapp. Bu Hollandalı web sitesi iCulture tarafından rapor edilmektedir ve iPhone’umuzdaki Carplay ayarları menüsünde Whatsapp simgesi belirir. Artık Whatsapp mesajlarını doğrudan Carplay’den alabilirsiniz. Aldığınız mesajlar Siri tarafından okunur.

Whatsapp mesajlarını Carplay’den istediğiniz kişiye de gönderebilirsiniz. Onun metni ile Siri ile konuşuyorsunuz – bunun için ahizesiz arabayı biraz daha çalıştırmak için direksiyon simidi düğmesine basın ve Siri’ye XY kontağına bir whatsapp göndermek istediğinizi söyleyin. Ondan sonra, metninizi konuşuyorsunuz. Siri, mesajınızı tekrar okur, böylece gerekirse düzeltebilirsiniz.

Yeni Whatsapp mesajları geldiğinde, Carplay, whatsapp simgesinin sağ üst köşesindeki kırmızı dairedeki beyaz noktanın üzerinde olduğunu gösterir. Carplay, ekranın üstünde kısa bir mesaj görüntüler.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı