Sosyal Medya

WhatsApp Durumunuzu Instagram’da Paylaşabilirsiniz

Facebook, WhatsApp durumunuzu bir düğmeye dokunarak doğrudan Facebook ve Instagram’da paylaşmanıza olanak tanıyan yeni bir özelliği test ediyor. Bu özellik şu anda yayına girmiştir, bu nedenle ilgileniyorsanız, Android veya iOS için beta programına katılabilir ve bir tur atabilirsiniz.

Test edenler her durum güncellemesini ayrı ayrı paylaşmayı seçmelidir.  Tüm durumların otomatik olarak diğer uygulamalara otomatik olarak gönderilmesi seçeneği yoktur, bu da aşırı paylaşımın önlenmesine yardımcı olur.

WhatsApp Durum Paylaşma

Tüm Uygulamalar Bir Araya Getirilecek

Ocak ayında Facebook, CEO’su Mark Zuckerberg ile geliştiricilerin Facebook Messenger, Instagram ve WhatsApp’ı “en temel seviyelerinde” yeniden inşa etmelerini emrederek tüm uygulamalarını bir araya getireceğini açıkladı.

Birçok kişinin rahatlamasına göre, duyuru, üç hizmetin tek bir sosyal ağına çevrileceğine dair söylentilere yol açtı. Bu, selfie paylaşan Instagram hesaplarının aile mesajlaşma gruplarının yanında bir uygulamaya girilen verilerin evrensel olarak paylaşılacağı bir yer. Bunun yerine, yorumları, her uygulamanın (WhatsApp’ın uçtan uca şifrelemesi gibi) en iyi özelliklerinin geri kalanıyla paylaşılabileceğini ve bunları ayrı tutarken hepsini geliştirebileceğini öne sürdü.

WhatsApp, bu değişikliğin tüm Facebook uygulamalarının artık aynı veri paylaşımı API’larını kullandığı anlamına geldiğini yeni paylaşım işlevini mümkün kıldığını doğruladı.

Gmail ve Google Foto gibi bazı Facebook dışı kanallar üzerinden paylaşabileceksiniz, ancak bunlar öncelikle sosyal ağ uygulamaları olmadığından, bu seçeneklerin ne kadar popüler olacağından emin değiliz. .

 

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı