Sosyal Medya

Whatsapp Hesap Bilgilerini Talep Et Nedir?

Facebook’un veri istismarı eleştirisi üzerine WhatsApp, kullanıcılarına verilerini ve iletişimini uçtan uca şifreleme ile güvence altına aldıklarına dair güvence altına aldı, aradaki hiç kimse mesajları okuyamıyor ve çağrıları dinleyemiyordu. Şirket çok az veri topladığını söylemişti, ancak spekülasyonlar kiminle konuştuğunuz ve ne sıklıkta hala mayınlı olabileceği konusundaki meta verilerin önerildiğini ileri sürdü.

WhatsApp Hesap Bilgilerinizi İsteyin

Hesap bilgilerinizi isteyin‘ özelliği ile WhatsApp, kullanıcıların, kişi bilgileri, profil fotoğrafları ve gruplar gibi hesap bilgileri ve ayarları ile ilgili olarak başka bir uygulamaya erişilebilen ve bunlara aktarılabilecek bir rapor isteğinde bulunmalarını ve dışa aktarmalarını sağlar. Rapor, kullanıcıların mesajlarını içermez. Bunun için sohbet geçmişini e-postanıza aktarabilirsiniz.

WhatsApp hesap bilgilerini talep et nedir

Şimdi, WhatsApp uygulamasını açın ve Ayarlar’a gidin. Sağ üst köşedeki üç noktalı menü düğmesinde bulunur. Bir kez orada, Hesap’a gidin. Burada, bir Talep hesabı bilgisi seçeneği alacaksınız. Şimdi, Rapor iste düğmesine dokunun. Bir kez tıklandığında, ekranın Gönderilen istek olarak güncellenmesi gerekir.

WhatsApp raporunuzla hazır olduğunda, telefonunuza hesap bilgilerinizin indirilmeye hazır olduğunu bildiren bir bildirim gönderir. Ayrıca, Hesap bilgisi iste ekranı, WhatsApp sunucudan silmeden önce size 1 aylık bir pencere raporu indirmek için ayrıldığınızı söyler.

Raporunuzu indirmek için, Ayarlar> Hesap> Hesap bilgisi talep et> Raporu indir bölümüne gidin. Bu otomatik olarak telefonunuza bir ZIP dosyası indirecektir. Dosya, okunması kolay bir HTML dosyası ve başka bir uygulamaya aktarılabilecek bir JSON dosyası içerir. Rapor indirildikten sonra, indirilen raporu WhatsApp içinde görüntüleyemeyeceğinizden, kullanıcıların Rapor ver seçeneğini seçmesi gerekir. Raporu üçüncü taraf bir uygulamaya vermeniz gerekir. İndirilen kopyayı akıllı telefonunuzdan da kalıcı olarak silebilirsiniz, ancak hesabınızın hiçbir verisini silmez.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı