Sosyal Medya

Whatsapp İle Messenger Arasında Birleşme İçin Yeni Düzenleme Gelebilir!

Sosyal medya devi olarak bilinen Facebook kullanıcılara daha iyi deneyim sunmak için sürekli olarak yeni satın almalar ve yeni güncellemeler ile çalışmalara devam ediyor. Özellikle son birkaç yıl içerisinde yapmış olduğu çalışmalar oldukça taktir ediliyor. Facebook için son yıllarda çeşitli skandallar ve iddialar gündeme geldiği için bir anlamda imajının kirlendiği ifade edilmişti. Hala ayakta olan bir platform olmasına rağmen gücünü kaybettiği iddia edilmişti.

Şimdilerde daha önceki kötü ününü bir nebze olsun silebilmek için bünyesine almış olduğu Whatsapp ile Messenger uygulamasını birbirlerine entegre edebilmek için yeni bir düzenleme peşinde olduğunu açıkladı. Şimdilerde net bilgiler gelmese bile ilerleyen dönemlerde kullanıcıların kullanımına oldukça önemli yeni düzenlemelerini sunması bekleniyor.

Mesajlaşma Uygulamalarını Tek Bir Çatı Altında Toplayacak

Facebook tarafından yapılan çalışmaların temelinde bir süredir sahip olmuş olduğu tüm mesajlaşma uygulamalarını aynı çatı altında toplamak ve bunun için özel bir veritabanı hazırlamak olduğu biliniyor. Aslında şirket Whatsapp ile Messenger’ı bir araya getirmek istiyor. Şimdiye kadar yapılan çalışmaların temeli benzer olsa da aynı noktada buluşulmamıştı. Şimdilerde ise tersine mühendislik işlemi ile Facebook’un şimdiye kadar yapamadığı adımları atmak için kararlı olduğu belirtiliyor.

Uygulama geliştiriciler tarafından Facebook Messenger kodları içerisinde Whatsapp ile bağlantı kurulacak bazı yeni kodlar keşfedince Facebook’un üzerinde çalıştığı düzenek ortaya çıkmış oldu. Şirket konu hakkında net açıklamalar yapmıyor. İki uygulamayı birbirine entegre ederek kullanıcıların hayatlarını nasıl kolaylaştırmayı düşündüğü, nasıl bir kullanım sisteminin ortaya çıkacağı ise kesin olarak bilinmiyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı