Sosyal Medya

Whatsapp Otomatik Silinen Mesaj Özelliği Getiriyor

Whatsapp her geçen gün kullanıcılarının taleplerine cevap verecek yenilikler duyurmaya devam ediyor. Whatsapp karanlık mod ile uzun zamandır beklenen yeni koyu arayüzünü kullanıma sunan sohbet uygulaması, şimdi de otomatik silinen mesajları test ediyor.

Whatsapp otomatik mesaj silme uzun zamandır beklenen özellikler arasında yer alıyordu. Bu özelliğin gelmesini bekleyen çok büyük bir kitle olsa da Whatsapp, otomatik silinen mesajlar özelliği üzerine çalışmıyordu. Bunun yerine mesajlara “herkesten sil” seçeneğini getiren Whatsapp, tam olarak beklentileri karşılayamadığını düşünmüş olacak ki, nihayet otomatik silinen mesajlar üzerine çalışmaya başladı. 

Whatsapp Otomatik Mesaj Silme Özelliği Bekleniyordu

Whatsapp otomatik silinen mesajlar 2.20.83 ve 2.20.84 numaralı beta sürümünde yer alıyor. Sürümde yer alan özellikler incelendiğinde, mesajların otomatik olarak bir saat, bir gün, bir hafta, bir ay veya bir yıl içerisinde silinme seçeneklerinin yer aldığı görülüyor. Bu seçeneklerden biri tercih edildiği takdirde, kişi zamanlayıcıyı kurmuş oluyor. Zamanlayıcı, hem gönderene hem de alıcıya mesajın ne kadar süre sonra silineceğine dair bilgi veriyor. Böylece özel konuşmalar gerçekleştikten sonra mesajlar otomatik olarak silinebiliyor.

Whatsapp Otomatik Silinen Mesaj Özelliği Getiriyor

Bu özellik konuşmalarını arşivlemekten yana olan kullanıcılar için pek verimli olmayacaktır fakat pek çok kişinin uzun zamandır beklenen bu yeniliği büyük bir heyecanla karşılayacağı kesin. Özellikle sohbetlere birden fazla silme seçeneğinin konulması ve karşı tarafa da durum hakkında bilgi verilmesi, bu yeniliği oldukça kullanışlı kılacak gibi görünüyor. 

Whatsapp Otomatik Silinen Sohbet Ne Zaman Gelecek?

Whatsapp henüz konuyla ilgili resmi bir açıklamada bulunmadı fakat sızan görüntüler bu özelliğin test edilmeye başlandığını gösteriyor. Eğer otomatik silinen Whatsapp mesajlaşma özelliği geliştiriciler tarafından olumlu not alırsa kısa süre içerisinde kullanıma açılabilir. Yaşanan sızıntı karşısında Whatsapp’ın bu gelişmeyi kabul edip etmeyeceği veya konu ile ilgili resmi bir açıklamanın ne zaman yapılacağı belli olmasa da, pek çok kişiyi sevindiren bu özellik Whatsapp karanlık mod kadar özel bir şekilde duyurulmayabilir ancak Whatsapp tarafından kabul edilecek ve kullanıma açılacaktır diye düşünülüyor. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı