Sosyal Medya

WhatsApp Sessiz Durum Güncellemeleri Yer Alacak

WhatsApp’ın kullanıcı deneyimini daha iyi hale getirmek için mesajlaşma uygulamasına düzenli olarak yeni özellikler eklediği bilinmektedir. Son zamanlarda yeni eklemeler yapılmamıştı, ancak WhatsApp Durumu yakında Hikayeler benzeri bir bölmeyi dağınık ve birçokları için kullanışlı hale getirecek yeni bir özellik ekleyebilir.

WhatsApp Sessiz Güncellemeler

WhatsApp’ta, herhangi bir durum güncellemesine uzun süre basabileceğinizi ve sessize almayı seçebileceğinizi bilirsiniz. Bu, o kişinin öyküsünü, en son güncellemeler bölümünün aksine, yeni bir “sessiz güncellemeler” bölümünde grileşmiş bir durumda görünmesini sağlayacaktır.

Kişilerinizin çoğu Durum güncellemesini yüklerse ve çoğunu susturduysanız, yayınınız sessiz durum güncellemelerine karıştırılır. Peki, popüler WhatsApp tipster WABetaInfo’ya göre, WhatsApp bu sorunu çözmek için şık ve küçük bir çözüm üzerinde çalışıyor.

WhatsApp Güncelleme

Sessiz güncellemeler başlığının yanında yeni bir “gizle” seçeneği göreceksiniz. Aynı seçeneğe dokunmak, sessiz güncellemelerin listesini Durum bölmesinden kaldırır (daraltılmış ve gizlenmiş) ve size daha temiz bir Durum görünümü sunar. Durum görünümleri gizlenmediğinden, yalnızca etkileşimde bulunmak istediğiniz kullanıcılardan gelen güncelleştirmeleri vurgulamanıza yardımcı olur.

Sessiz güncellemeleri geri yüklemek ve birisinin sesini açmak istiyorsanız, aynı işlemi yapmak için başlığındaki ‘göster’ seçeneğine dokunmanız gerekir. Durum panellerinin temiz olmasını isteyen, Durum bilgisi olmayan kullanıcılar için bir ton fark yaratacak basit bir özelliktir.

Bu özellik şu anda geliştirme aşamasındadır ve önümüzdeki haftalarda yayına girmesi gerekir. Bunun dışında, WhatsApp’ın karanlık bir tema, Facebook’ta Durum güncellemelerini geçme yeteneği ve QR kod tabanlı hızlı iletişim ekleme deneyimi üzerinde çalıştığı da bilinmektedir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı