Sosyal Medya

Whatsapp Web Nedir? Nasıl Kullanılır?

Whatsapp Web Nedir? Nasıl Kullanılır?

2015 yılından beri faaliyetini sürdüren Whatsapp Web, özellikle sürekli PC başında olanların en çok kullandığı uygulamalardan biridir. Bugün sizlere, Whatsapp görüşmelerinizi bilgisayar üzerinden yapmamızı sağlayan Whatsapp Web’in nasıl kurulacağını detaylı bir şekilde anlatacağız.

Whatsapp Web Nedir? Nasıl Kullanılır?

Whatsapp Web Nasıl Kullanılır?

Whatsapp Web’i kullanabilmek için aşağıdaki adımları sırası ile uygulayın.

  • Bilgisayarınızdan web tarayıcınızı açın.
  • https://web.whatsapp.com/ adresine giriş yapın.
  • Akıllı telefonunuzdan Whatsapp uygulamasına girin. Ardından ise Ayarlar kısmına girerek, Whatsapp Web seçeneğine tıklayın.
  • Telefonunuzun kamerasından, bilgisayar tarayıcınızda Whatsapp Web sayfasındaki barkodu okutun. Böylece artık bilgisayarınızdan Whatsapp işlemlerini yapabileceksiniz.

Bildirim seslerini açıp ya da kapatmak için Whatsapp Web sayfasında, profil resminizin hemen yan tarafında yer alan menü kısmından yapabilirsiniz.

Telefonunuz, bilgisayara yakın olduğu sürece Whatsapp Web’i sıkıntısız bir şekilde kullanabileceksiniz. Siz çıkış yapmadığınız sürece telefonunuz, Whatsapp Web’e otomatik olarak bağlanacaktır. Eğer birden fazla Whatsapp kullanıyorsanız ve bilgisayarınızda da birden fazla Whatsapp Web kullanmak istiyorsanız, farklı tarayıcılar açarak aynı işlemi yaptıktan sonra kullanabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı