Sosyal Medya

Whatsapp Yeni Ödeme Hizmetini Açıkladı!

Whatsapp üzerinde yapılan güncellemelere bir yenisi daha eklendi. Kısa süre önce Ödüllü Türk Girişimi Paymes sisteminin ilk kez sosyal medya platformu ile yapılan görüşmeler sonrasında entegre edildiği belirlendi.

Sosyal ticaret dünyada en çok kullanılan sistemlerden birisi olarak ifade ediliyor. Küresel pazarda bakıldığı zaman 60 milyar dolar Pazar payına ulaştığı açıklandı. 2021 yılında yapılan değerlendirmeler sonrasında 166 milyar dolarlık bir pazar payına ulaşması bekleniyor. Sosyal ticaret, sosyal medya platformlarında da aktif olarak kullanılıyor.

Whatsapp Yeni Akıllı Ödeme Yöntemini Kullanacak

whatsapp

Sosyal medya pek çok insana daha geniş alanlara ulaşma imkanı sunuyor. Milyarlarca kişinin kullandığı online mesajlaşma platformu yeni güncellemeleri ile gündeme gelmeye devam ediyor. Artık dünya üzerinde 4 kişiden birinin Whatsapp kullandığı açıklandı. Bu durumda hızlı bir mesajlaşma ve haberleşme platformu olan Whatsapp ile satıcıların buluşturulmasının önemli bir adım olduğu açıklanmıştı.

Whatsapp son dönemlerde uygulama yeteneklerini geliştirme konusunda önemli adımlar attı. Paymes ile yapılan görüşmeler sonrasında dünyada bir ilke imza atılarak iki uygulamanın birbirlerine entegre edilmesi sağlandı. Bu süreçte Whatsapp ödeme butonu devreye sokulmuş oldu. Whatsapp üzerinden oluşturulacak linkler sayesinde satıcılar sadece 20 saniyeye platform üzerinden ödeme alabilecekler. Bu yeni sistemin ve güncellemenin alanında bir ilk olduğu belirtiliyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı