Sosyal Medya

Whatsapp’da Engellenmiş Olup Olmadığını Nasıl Anlarım

Birisi WhatsApp sohbetinizi günlerdir görmezden mi geldi? WhatsApp, engellenip engellenmediğini bilerek zorlaştırdığından, görmezden gelinme ve engellenme arasındaki farkı söylemek zor.

Bir kişiyle engellenip engellenmediğini öğrenmenin en iyi ve kesin yolu, sizi engelleyip engellemediklerini sormaktır. Bu, elbette, yapmak için rahatsız edici bir sohbet olabilir, ancak WhatsApp engellenip engellenmediğini öğrenmek çok zorlaştırmıştır. Yine de mümkün. Bu yüzden akıllı telefonunuzun kilidini açın, WhatsApp’ı açın ve aşağıdaki adımları izleyin.

Whatsappta engellendiğimi nasıl anlarım

Kişinizin “Son Görülen” Durumunu Kontrol Edin

Yapacağımız ilk şey, kullanıcıyı soruların “Son görülen” statüsünde kontrol etmek. Başlamak için kullanıcıyla sohbetinizi bulun ve açın. Açık bir sohbete sahip değilseniz, kullanıcının adını bulun ve yeni bir sohbet oluşturun. Sohbet penceresinin en üstünde, adlarının altında, “en son bugün saat 15: 55’te görüldü” gibi bir mesaj olmalı. Bu mesaj görünmüyorsa, engellenmiş olabilirsiniz.

Ancak, bunu görmemek kesinlikle engellenmiş olduğunuz anlamına gelmediğinden dikkatli olun. WhatsApp, “Son görülme” durumunu bilerek engelleme ayarına sahiptir. Emin olmak için daha fazla kanıt bulmamız gerekiyor. Son görüşlerini göremiyorsanız bir sonraki adıma geçin.

Mavi Tikleri Kontrol Et

WhatsApp’ın mavi tikleri, mesajınızın gönderilip gönderilmediğini ve okunup okunmadığını söylemenin harika bir yoludur. Aynı zamanda engellenip engellenmediğini söyleyen bir ipucudur.

Bir gri onay işareti mesajın gönderildiği, iki gri onay işareti, mesajın alındığı ve iki mavi onay işareti, mesajın okunduğu anlamına gelir. Eğer bloke olduysanız, sadece bir tane gri tik göreceksiniz. Bunun nedeni mesajın gönderilecek olması, ancak WhatsApp iletiyi kişiye iletmeyecek.

Kendi başına, bu, kullanıcının telefonunu kaybettiği veya İnternete bağlanamadığı anlamına gelebilir. Ancak ilk adımla birlikte, muhtemelen engellenmiş olduğunuzu gösteriyor. Ancak henüz tam olarak emin olamayız. Yani bir onay işareti görüyorsanız, aşağıdaki adıma geçin.

Profillerinde Değişiklik Yok

Birisi sizi WhatsApp’ta bloke etmişse, profili telefonunuzda güncellenmez. Yani profil resmini değiştirirlerse, eski resmini göreceksiniz. Tek başına, değişmeyen bir profil resmi şaşırtıcı bir ipucu değil. Ne de olsa, WhatsApp arkadaşınızın profil resmi olmayabilir veya hiç güncellemeyebilir (pek çok kişi kendi fotoğrafını değiştirmez), ancak diğer iki adımla birlikte belirleyici olabilir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı