Sosyal Medya

Whatsapp’Da Para Transferi / Gönderme Nasıl Yapılır?

WhatsApp, UPI veya Unified Payment Interface’i müşterileriyle Hintli kullanıcılar için birleştirerek ödeme sistemini basitleştirmiştir.

Şimdi, para göndermek ve almak, WhatsApp’a bir mesaj göndermek kadar kolaydır. Ancak, önce bu özelliği almanız ve ayarlamanız gerekir.

WhatsApp bu özelliği beta uygulamasını kullanarak geçen hafta ara sıra kullanmaya başladı, ancak bu özelliğin konuşması oldukça eski. Önümüzdeki günlerde hem Android’de hem de iOS’ta giderek daha fazla kullanıcı için yol açacaktır.

Ancak, yeni ve heyecan verici özelliklerde olduğu gibi, WhatsApp bu sefer de hiçbir şeyi kolaylaştırmadı. Bu uygulamanın en son sürümünü edinmiş olsanız bile, birisinin gerçekten çalışmasını sağlamak için hizmetleri başlatması gerekir.

İşte WhatsApp ödemelerini ayarlamanız ve WhatsApp kullanarak para göndermeniz için gerekenler.

WhatsApp ile Para Gönderme Nasıl Yapılır?

Ödeme Sistemi Nasıl Kurulacak

WhatsApp’inizde UPI’yi kuracağınız noktaya gelmeden önce bile, uygulamanın en son sürümüne sahip olduğunuzdan emin olmalısınız. Yeni ödemeler özelliği yalnızca WhatsApp Messenger Sürüm 2.18.48’de mevcuttur. Şu anda, bunu beta sürümünde indirdik.

Burası işlerin biraz zorlaştığı yer. En son sürüme sahip olsanız bile, WhatsApp ödeme seçeneğini göremezsiniz.

Bunu etkinleştirmek için, hesabında zaten bu özelliği etkin olan bir kişinin bir aktarım başlatmasını isteyin. Bunu kaydedin, özellik telefonunuzda da görünecektir.

Seçeneği etkinleştirdikten sonra, telefonunuzu WhatsApp Ödemeleri’ne kaydetmek için aşağıdaki adımı izleyin.

  • WhatsApp’ı açın ve ayarlara gidin. Verilen seçeneklerden, devam etmek için Ayarlar’ı seçin.
  • Bir sonraki seçenek listesinden, Ödemeler’i seçin. UPI hesabınızı ayarlamanız ve WhatsApp ile bağlamanız gereken yer burasıdır.
  • Aşağıdaki ekran telefon numaranızı doğrulamanızı isteyecektir, devam etmek için KABUL ET VE DEVAM üzerine dokunun. Bir sonraki ekranda, numaranızı doğrulayın ve her şey doğruysa, VERIA VIA SMS üzerine dokunun.

Bu, mevcut hesabınızı WhatsApp ile bağlayabileceğiniz UPI arayüzünü açar.

Whatsapp Üzerine Para Gönder

İlk kurulumdan geçtikten sonra, WhatsApp ile para göndermek gerçekten kolaydır. Sadece kısa mesaj göndermek gibi. İşte bunu nasıl yapabilirsiniz.

  • Para göndermek istediğiniz kişiyi seçin. Mevcut sohbeti veya yeni bir sohbeti açın. Ekranın altındaki ataç simgesini seçin ve Ödeme seçeneğine dokunun.
  • Göndermek istediğiniz miktarı girin. Test etmek için, WhatsApp Payments’ı kullanarak Re 1’i aktardık.
  • Para başarıyla gönderildikten sonra, kullanıcı bunu etkinleştirdiyse, iki mavi onay işaretiyle birlikte bir metin bildirimi alırsınız.
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı