Sosyal Medya

WhatsApp’ın Beklenen Yeni Özelliği Kullanımda

Sosyal Medya’nın dev şirketi Facebook’un hizmetlerinden biri olan WhatsApp uzun yıllardır beklenen bir özelliğini artık kullanıcılarına sunmuş durumda. WhatsApp bugün yayınladığı yeni özelliği ile kullanıcılarının artık hangi kişiler tarafından gruplara eklenebileceğini seçebilme imkanını sunuyor.

WhatsApp  yeni özelliği ilk olarak Hindistan’ da test etti. Yeni özellik aracılığıyla, herkes, kişilerim ve hiç kimse seçenekleri ile kullanıcılarına, sizi gruplara dahil edebilecek kişileri seçme imkanını tanıyordu. WhatsApp’ın buna ilave olarak yayınladığı yeni özelliği ile kullanıcı kişilerin gruplar üzerinde ki hakimiyetini daha çok arttıracak yönde.

WhatsApp’ın Yeni Özelliği ve Detayları

Kullanıcı kişiler habersiz olarak, tanıdıkları yahut tanımadıkları kişiler tarafından gruplara eklenebilmekten rahatsız oluyor ve bunun önüne bir türlü geçemiyorlardı. Bu yönde yoğun bir çözüm talebiyle karşılaşan WhatsApp bu konuda öncelikle Hindistan’da test ettiği yeni bir özelliği kullanıcılarına sunmuş bulunmakta. Bugün itibariyle kullanımına başlayabileceğiniz yeni özellik ile tanımadığınız, konuşmadığınız kişiler tarafından ya da habersiz olarak sizi yeni gruplara dahil edebilecek kişilerin önüne geçiyor bir başka deyişle sizlerin hangi kişiler tarafında gruplara eklenebileceğinizi belirtebilmenize imkan tanıyor.

Kullanıma bugün itibariyle yeni giren özelliği kullanabilmeniz için yapmanız gerekler ise şöyledir;

  • Telefonunuzdan WhatsApp uygulamasını açın
  • Ayarlar bölümüne gidin
  • Ayarlar bölümünde Hesaplar kısmına gidin
  • Hesaplar kısmında Gizlilik ayarlarına gelin
  • Gruplar sekmesine girin
  • Gruplar kısmında herkes, kişilerim , ‘ şunlar hariç kişilerim ‘ seçeneklerinden istediğiniz birini seçip artık sizi kimlerin gruplara dahil edebileceğinizi belirleyebiliyorsunuz.

Ancak grup yöneticileri sizi gruplara ekleyemiyor olsa da size gruplar için davet isteği gönderebiliyorlar, bu sayede de haberiniz olmadan kendinizi bir grup sohbeti içerisinde bulmak yerine gruplardan haberdar olarak istediklerine dahil olup istemediklerinizi reddedebilme özelliğine sahip oluyorsunuz.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı