Sosyal Medya

Whatsapp’ta Gizli Püf Noktaları: Bu Özellikleri Bilmelisiniz

WhatsApp düzenli aralıklarla güncellenir ve tekrar tekrar yeni özellikler eklenir. Uygulamanın her kullanıcısının bilmediği bir kaç özellikleri vardır. Öne çıkan numaralar, WhatsApp’ın hem Android hem de iOS kullanıcıları için heyecan verici.

Whatsapp Gizli Özellikler

WhatsApp Sesli Mesajları: Kullanışlı Başlatma Özelliği

WhatsApp’a daha uzun sesli mesajlar göndermek isterseniz, rahatsız edici düğmeye basmak uzun vadede sizi rahatsız edecektir. WhatsApp burada cevap verdi ve bir start-stop özelliği geliştirdi. Sesli mesajı başlatırken yukarı kaydırırsanız, mikrofonu düzeltebilirsiniz. Şimdi parmağınızı çıkarabilir ve sesli mesajınızı göndermek için tekrar tıklamanız yeterlidir.

WhatsApp Mesaj Silme Özelliği

WhatsApp’ta bir metin, resim, video veya başka bir şeyi hızlı bir şekilde geri almak isteyeceğiniz bir şey gönderdiyseniz, bunu şimdi yapabilirsiniz. Uzun bir tıklama ile mesajı seçmeniz ve silmeniz yeterlidir. Alıcı sonra sadece bilgi görür: “Bu mesaj silindi”. Ancak, alıcı mesajı zaten okuduysa, videoyu veya fotoğrafı zaten indirmişse, ne yazık ki değiştiremezsiniz.

Gruplar İçin Yeni WhatsApp Özellikleri

Son zamanlarda, gruplar için çeşitli ayarlar yapabilirsiniz. Grubun menüsünde – sohbette yukarıdaki isme tıklayın – “grup ayarları” maddesine sahipsiniz. Orada görüntüyü ve grup bilgilerini kimin düzenleyebileceğini ayarlayabilir, yöneticileri ve üyeleri küçümseyebilir ve hatta yalnızca yöneticilerin ileti gönderebileceğini bile belirleyebilirsiniz.

Mesajlara Ve Özel Yazı Stillerine Doğrudan Cevap Verin

Özellikle fazla yazılmış olan gruplarda bu özellik çok uygundur. Belirli bir mesaj hakkında özellikle yorum yapmak istiyorsanız, mesajı seçip yanıtlayabilirsiniz. İstediğiniz mesajın üzerinde sağa kaydırırsanız, metin alanının üzerinde açılır ve üzerinde bir yorum yazabilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı