Sosyal Medya

Whatsapp’tan Bilgi Arama Özelliği Geliyor!

Corona virüs nedeniyle tüm dünya panik içerisinde ve herkes en doğru bilgiye ulaşmaya çalışıyor ancak sosyal medyanın ve sohbet uygulamalarının bu kadar yaygın olduğu bu dönemde bilgi kirliliği nedeniyle yanlış bilgi alınabiliyor.

İnternette corona virüsle ilgili çok fazla bilgi kirliliği var. Hiçbir doğruluğu olmayan bilgiler elden ele dolaşıp insanları paniğe sürüklüyor.

Whatsapp’tan Bilgi Kirliliğine Son Verecek Güncelleme!

Whatsapp, internetteki bilgi kirliliğinin önüne geçmek için bilgi arama özelliği güncellemesi hazırlıyor.

Whatsapp bilgi arama özelliği sayesinde gelen mesajın yanında bir büyüteç simgesi çıkacak ve bu simge sayesinde gönderilen bilgi, hızlı bir şekilde internette aratılabilecek.

WaBetaInfo’nun yaptığı duyuruya göre, bilgi arama özelliği beta sürümü 2.20.94 ile herkesin kullanabileceği hale geldi. Beta süresince bilgi arama özelliğinde oluşabilecek eksiklikler tamamlanarak, nihai sürümle bu özellik tüm kullanıcılara sunulacak.

Whatsapp Corona Virüs Bilgi Sayfası

Whatsapp, geçtiğimiz hafta da corona virüsle ilgili bir çalışma yapmıştı. Bu çalışma kapsamında Whatsapp kullanıcıları corona virüsle ilgili bilgilere ulaşabiliyor.

Facebook’un bünyesinde bulunan Whatsapp, covid-19 hakkında bilgi arayanların, doğru bilgiye ulaşmasına yardımcı olacak bir sayfa tasarladı.

Whatsapp’ın hazırladığı bu sayfada Dünya Sağlık Örgütü, UNICEF ve UNDP’den alınan bilgiler yer alıyor.

Facebook ve Microsoft’tan Corona Virüs Hamlesi

Ayrıca geçtiğimiz günlerde Facebook, koronavirüs ile ilgili sahte ve yanıltıcı bilgiler içeren paylaşımlarla mücadele etmek için yeni bir güncelleme üzerinde çalıştığını duyurmuştu.

Microsoft da Facebook gibi, insanların doğru bilgi edinmesini sağlayan, corona virüs odaklı bir internet sitesi oluşturdu. Bu sitede vaka ve ölüm sayıları interaktif bir şekilde görüntülenebiliyor ve corona virüsle ilgili haberlere de ulaşılabiliyor. Google da bir corona virüs bilgi platformu üzerinde çalışıyor. Bu platformun, önümüzdeki günlerde kullanıma açılacağı biliniyor.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Whatsapp Hattı

Hazine ve Maliye Bakanlığı corona virüs salgını nedeniyle haksız fiyat artışı yapan ve ürünlerini stoklayanlara ilişkin şikayetler için bir Whatsapp ihbar hattı kurmuştu.

Vatandaşlar “0552 189 0 189” numaralı Whatsapp hattından 7 gün 24 saat şikayetlerini iletebilecek. Ayrıca www.gib.gov.tr’den de ihbarlar yapılabilecek. Yapılan ihbarlar ivedilikle işleme alınacak.

Bakanlık daha önce de vatandaşların bu tür şikayetleri VİMER-189 ihbar hattına iletebileceklerini duyurmuştu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı