Sosyal Medya

WhatsApp’tan Karanlık Mod Paylaşımları

WhatsApp’ın yeni güncellemesi olarak çıkması beklenen karanlık mod özelliğiyle ilgili önemli bir gelişme meydana geldi. Uzun zamandır beklenen karanlık mod duvar kağıtları yayınlandı.

WhatsApp’a karanlık mod güncellemesinin gelmesi uzun zamandır bekleniyor. Akıllı telefon kullanıcılarının favori mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp’ın yeni özelliğiyle ilgili gelişmeler paylaşılıyor.

Karanlık Mod Beta Olarak Kullanılabiliyor

WhatsApp’ın karanlık mod uygulaması Android ve iOS’un beta kanalları aracılığıyla kullanılabiliyor. Karanlık modun geliştiricileri beta özellik kullanılırken bir yandan da yeni özellikler ekliyorlar.

Kısa bir süre önce Android’de beta sürümü yenilendi. 2.20.60 koduna sahip olan yeni beta sürümünde karanlık modda kullanılabilecek duvar kağıtları da paylaşıldı.

Geliştirici ekip, karanlık modun ne zaman geleceğini açıklamadığı için şu anlık bir tahmin yürütmek mümkün değil. Facebook gibi platformlarda karanlık mod kullanılırken WhatsApp’ta şu an bu özellik kullanılamıyor. Beta testleri devam eden temanın yakın bir zamanda gelecek güncellemeyle gelmesi bekleniyor.

Kullanıcıların aklında WhatsApp karanlık mod temasını beta olarak kullanmanın mümkün olup olmadığı sorusu yer alıyor. Aslında bir süre önce beta programına katılmak mümkündü ancak yoğun talep olması nedeniyle beta programı doldu. Bu da uygulamada yeterli sayıda test kullanıcısı olduğu anlamına geliyor. APK ile WhatsApp’ta karanlık mod teması Android telefonlarda kullanılabilse de güvenli olmayabileceği için pek tavsiye edilmiyor ancak riskleri kabul edip APK indirerek karanlık mod kullanabilirsiniz.

WhatsApp Karanlık Mod Özelliği Tema Olarak Gelecek

Koyu tema seçeneği olarak WhatsApp’a gelecek olan karanlık mod, diğer uygulamalarda görülen karanlık modlardan oldukça farklı olacak. Google Play Store, Instagram, Twitter gibi uygulamalarda kullanabilen karanlık mod, işletim sistemine gömülü ayarlardan açılarak kullanılabiliyor. WhatsApp’ın karanlık mod özelliği ise işletim sisteminden bağımsız, koyu tema seçeneği olarak gelecek.

Yakında çıkacak sürümle birlikte WhatsApp kullanıcıları, AMOLED ekranla uyumlu olarak geliştirilen bir karanlık mod kullanabilecek. WhatsApp’ın karanlık modu tema seçeneği olarak sunmasının nedeni ise WhatsApp kullanılan çok fazla sayıda orta seviye veya düşük seviyede cihazlar olması. Bu cihazlarda genellikle Android 9.0 ve önceki sürümler yüklü olduğu için karanlık modu kullanamayacaklardı ancak WhatsApp’ın bunu bir tema olarak sunması sayesinde herkes karanlık mod uygulamasını kullanabilecek.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı