Sosyal Medya

Yerli Sosyal Medya Platformu Yazbee

Dünyada birçoğu ülke de sosyal medya platformu üretimi oldukça aktif ve yoğun bir rekabete sahip. Sosyal medya platformu alanında milyarlarca kullanıcı mevcut ve bunun öneminin farkında olan Türk mühendis ve yazılımcılar İnstagram ve Twitter’ın harmanlandığı yeni bir platform ürettiler. Yerli platform Yazbee 1 yıl içerisinde 1 milyon aktif kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor.

Yazbee platformunun kurucusu Arif Ünver, Türkiye’de sosyal medya kullanıcısı olan 50 Milyon kişinin olduğunu ve popüler tüm sosyal medya platformlarında hem aktiflik olarak hem de sayı olarak Türkiye’nin ilk 10’da olduğunu belirtiyor. Aynı zamanda Arif Ünver Anadolu Ajansına verdiği röportajında Yazbee platformu için yüzü aşkın mühendis, tasarımcı ve istatistikçi çalıştığını ve sunucu altyapısı ve platformda ki verilerin tümünün Türkiye’de depolandığını söyledi.

Yerli Platform Yazbee ve Özellikleri

Yazbee platformunun kurucusu Arif Ünver platform için 5 milyon doları aşkın harcama yapıldığını belirtti. Şu anda iki yüz bini aşkın kullanıcıya sahip olan Yazbee milyonlarca kullanıcıya sahip olabilecek alt yapısının temelinde 2019’un sonuna kadar eş zamanlı kullanım olarak 1 milyon kişiye hizmet gösterebilecek bir platform. Yazbee her gün yeni özellik ve güncellemelerle kendini geliştirmeye devam ediyor. Yazbee’nin şu an da en dikkat çeken özellikleri ise paylaşımı yoruma kapatma, beğenmeme butonu, kategori takip etme gibi yenilikçi yaklaşımları. Sadece kişi değil herhangi bir alanı takip etmek isteyen kullanıcılar için 24 farklı kategori sunan platform aynı zamanda paylaşımları yoruma kapalı bir şekilde yapabilme imkanı tanıyor. Beğenme butonunda ki kişiler görüntülenebilirken beğenmeme butonunda ki kişiler gizli kalacak ve paylaşımda bulunan kullanıcılar dahi bunu göremeyecekler. Bu özelliğiyle kullanıcı kitlenin beğendiklerinin yanı sıra beğenmediklerini de analiz etmeyi hedefleyen Yazbee, Twitter ve İnstagram’ın harmanlanmasıyla oluşan bir fikir olsa dahi gerçeğe geçiş aşamasında her iki uygulamadan da bağımsız ve yenilikçi bir noktada varlığını göstermiş durumda.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı