Sosyal Medya

Youtube Android Üzerinde Yeni Küçük Resimleri Denemeye Başladı

En popüler video izleme platformlarından birisi olan Youtube, her geçen gün yeniliklere ve gelişime açık olduğunu göstermeye devam ediyor. Şimdilerde pek çok kullanıcının alıştığı thumbnailler üzerinde yeni çalışmalar yapmaya başladı. Android üzerinde gerçekleşen denemeler sonrasında kullanıcıların yeniliklerle bezenmiş bir görüntüye ulaşmaları için çalışmalar hala devam ediyor.

Sosyal platformların zaman içerisinde yenilendikleri ve çağa ayak uydurmak için geliştikleri biliniyor. Facebook sık sık görünümünde de yenilikler yapan platformların başında geliyor. Bununla birlikte son dönemlerde Youtube’da yeniliklere açık olduğunu gösterdi.

Yeni Bir Thumbnail Üzerinde Çalışmalar Yapılıyor

youtube güncelleme

Youtube son zamanlarda yeni bir görüntü istediği için yeni thumbnailler üzerinde çalışma yaptığını açıkladı. Henüz deneme ve test çalışmaları devam ederken, kullanıcıların kullanım sırasındaki reaksiyonları da incelemeye alındı. Yapılan denemeler Youtube Android uygulamasında hayata geçirilecek. İlgi görmesinin ardından kısa süre içerisinde tüm kullanıcıların kullanımına açması bekleniyor.

Halihazırda kullanılan Youtube thumbnail içerisinde bir videonun önizleme görüntüsüne baktığınız zaman ekranın üçte birini kaplıyor. Yan kısımda ise videonun ismi ve dakikası gibi izleyicileri bilgilendiren bazı bilgiler yer alıyor. Yeni test edilen görüntü için geniş bir alanın ayrıldığı ifade edildi. Videonun yayıncısı ve başlığı gibi bilgilerin ise videonun alt kısmında yer alması bekleniyor.

Ekranda ve görünümde yapılacak değişiklikler sonrasında kullanıcıların daha geniş açıdan içerikleri inceleme fırsatı bulacağı düşünülüyor. Detaylı bilgi verilmezken yakın zamanda çalışmaların sonuna geldikçe detayların ortaya çıkması bekleniyor. Yeni sürümde video hakkında verilen detay ve bilgiler azalmayacak ancak tavsiye edilen video sayısının geniş açı sebebiyle azalması bekleniyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı