Sosyal Medya

YouTube Aralık’ta Hizmet Şartlarını Değiştirecek

Dünya’da ki en büyük video paylaşım platformu YouTube, yeni gönderdiği bildirim ile hizmet şartlarında yenilik yapacağını her kullanıcısına duyurdu. YouTube, hizmet şartlarını daha okunabilir bir şekilde yeniliyor.

YouTube 10 Aralık’ta Hizmet Şartları’nda değişim meydana getireceğini platform içerisinde bir bildirim yayınlayarak tüm kullanıcılarına bir bildirim gönderdi. YouTube’un yenilediği hizmet şartları, platformun bilgilerinizi ne şekilde kullandı konusunda ya da kullanıcılar tarafından içeriklerin ne şekilde kullanıldığı konusunda bir değişiklik içermiyor. YouTube hizmet şartlarında söz ettiği birkaç politikasını sadece daha anlaşılabilir bir hale getiriyor.

Hizmet Şartları Değişikliğini Öğrenmek İçin Yapmanız  Gerekenler

Platforma giriş yaptığınızda karşınıza çıkan bildirime tıkladığınız da YouTube sizi bilgilendirme sayfasına yönlendiriyor. Yönlendirildiğiniz sayfada ‘Politika, Güvenlik ve Telif Hakkı Politikaları’ ve ‘YouTube’da Reklam Yayınlama Politikaları’ seçenekleri bulunuyor. YouTube platformunun ait olduğu şirket yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre hizmet şartları  Topluluk Kuralları’nın temelini oluşturmakta. Bu sebeple de hizmet şartları daha açık bir dil ile daha açık şekilde vurgulanıyor.

YouTube’un yeni politikaları artık bağlantı sağlanan ülkedeki yaş sınırını da gösteriyor. Aynı zamanda şayet reşit sayılmıyorsanız YouTube, platformu ve platformun sunduğu hizmetleri her an veli veya ebevyn izniyle kullanmanız gerektiği konusunda bir uyarıda da bulundu.

Bunlarla birlikte YouTube, yenilenmiş hizmetleri sayesinde yorumlarınızın süresiz bir şekilde kullanımda kalma hakkını da platform içerisinden kaldırıyor. Aynı zamanda şirket, hangi koşullarda içeriklerinizin kaldırılması gerekebileceği konusunu da net bir şekilde açıklıyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı