Sosyal Medya

Youtube Corona Virüsü Videolarını Siliyor

Youtube’da Corona virüsü ile ilgili içerik üreten kullanıcılar, videolarının Youtube tarafından kaldırılabileceği ile ilgili uyarıldı.

Şirket Pazartesi günü, poltitikalarıını değiştireceklerini ve Corona virüsü salgını süresinde nasıl bir yol izleyeceklerini belirleyeceklerini söyledi.

Youtube’dan Yeni Karar

Youtube yaptığı açıklamada, çalışanlarının sağlığını önemsediklerini bildirdi. Bu sebeple Youtube’a yüklenen içerikler bundan sonra çalışanlar tarafından değil, çoğunlukla otomatik bir sistem tarafından teftiş edilecek. Kısacası şirket otomatik teftiş sistemlerine ağırlık verecek.

Youtube Corona Virüsü Videolarını Siliyor

Youtube’un mevcut topluluk kuralları uygulaması insan ve teknolojinin bir karışımı şeklinde. Makineler potansiyel olarak zararlı olabilecek içerikleri belirliyor ve insanların canlı olarak teftiş etmesi için gönderimi gerçekleştiriyor. Youtube şimdi Corona virüsü sebebiyle aldığı önlemler doğrultusunda, insanlar tarafından yapılan bu işin de teknoloji ile gerçekleştirileceğini söylüyor. Böylece şiddet içeren ve Youtube’un topluluk kurallarına aykırı bazı içerikler otomatik sistemler tarafından, herhangi bir insanın teftişine gerek kalmaksızın silinebilecek.

Youtuber’lar Ne Yapacak?

Youtube’un videoları otomatik bir sistem tarafından denetleyeceği haberi, Youtube üzerinden gelir elde eden pek çok video üreticisini endişeye sürükledi. Youtube’un açıklaması ise net: Otomatik sistemler daha fazla videoyu yayından kaldırmaya devam edecek.

Pek çok insanın Corona virüsü salgını sebebiyle kendini karantina altına alması ve çoğu ülkede sokağa çıkma yasaklarının uygulanmasının ardından Youtube gibi sanal platformlar, insanların ihtiyaç duyduğu bilgiye ve eğlenceye ulaşmaları açısından oldukça önemli. Evden çalışmaların da giderek artış gösterdiği bu süreç, video üreticileri için daha fazla izlenme sayısı anlamına gelebilir.

Youtube Corona Virüsü Videolarını Siliyor

Youtube, aynı zamanda Koronavirüs ile ilgili içeriklerden gelir elde edilmesini yasaklamıştı. Hassas bir konu olması sebebiyle böyle bir karar alındığını belirten Youtube, yakın zamanda bu kararı değiştirdi ve haber kanalları ile onaylı kanallar için gelir ele edilmesine izin verdi.

Yine de pek çok Youtuber gelir kaybına uğrayacağından endişeli. Doğrudan izleyici desteğine ihtiyaç duyduklarını belirten Youtuber’lar, Youtube’a ve algoritmalarına güvenmediklerini söylüyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı