Sosyal Medya

YouTube Kendisine Kazanç Sağlamayan Kanalları Kapatabilecek!

Video izleme platformu YouTube hizmet şartlarının yenileneceğini duyurdu. Yeni hizmet şartlarına göre YouTube kendisine kazanç sağlamayan kanalları kapatabilecek.

Video platformu YouTube geçtiğimiz günlerde hizmet şartlarını kısa süre içerisinde güncelleyeceğini kullanıcılara gönderdiği mail ile açıkladı. Yeni hizmet şartlarında YouTube’a para kazandırmayan hesapların kapatılabileceği aktarılıyor. Yeni güncelleme ile birlikte YouTube artık ticari olarak nitelendirilmeyen hesapları kapatma yetkisine sahip oldu. 

YouTube Kanallarında Yeni Dönem!

10 Aralık tarihinde yürürlüğe girecek yeni YouTube hizmet şartları YouTube kanalı sahiplerini tedirgin etmeye başladı. YouTube güncellenen Hizmet Şartları’nda yer alan Hesap Askıya Alma ve Fesih bölümünde yer alan bir ifade kullanıcıların dikkatini çekti. Yer alan ifadede “Youtube kendi takdirine bağlı olarak sunduğunuz hizmetin artık ticari olarak geçerli olmadığına inanırsa, Youtube erişiminizi veya Google hesabınızın bir kısmına erişimi sonlandırabilir.” ibaresi yer alıyor.

Bu ifade ile birlikte YouTube’un kanal sahiplerinden para kazanamaması durumunda kanalın silinebileceği anlamı çıkıyor. YouTube’un gönderdiği mailde yer almayan bu ifadeler YouTube’un resmi blog sitesinde bulunuyor. Yeni hizmet şartı ile birlikte YouTube’un kanalları hangi para kazanma barajına göre kapatacağı tam bir muamma. YouTube’un güncellenene hizmet şartlarında çok zengin içeriklere sahip olan ancak YouTube’a para kazandırmayan pek çok kanalın da kapatılması mümkün görünüyor. YouTube kanalı sahiplerini kızdıran bu değişikliğin uygulamaya konulup konulmayacağı ise şimdilik bilinmiyor. YouTube konuyla ilgili bir açıklama yapmadı. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı